NovinkyKam na koncert?

Legendárny KRABATHOR naplánoval na jar 2015 česko-slovenské turné!

Dvadsať rokov od vydania kultového albumu „Lies“ je KRABATHOR späť na pódiách! Príbeh jednej z najznámejších tuzemských metalových smečiek, KRABATHOR, pozná snáď každý, kto sa kedy len okrajovo pohyboval okolo československej metalovej scény. Veď je synonymom pre pojem český death metal a spolu s poľskými Vader bol medzi prvými kapelami z bývalého východného bloku, ktoré dokázali uspieť aj v zahraničí, resp. na západe. Fanúšikom netreba pripomínať, že kapela viac než desať rokov neexistuje a jej sľubne rozbehnutý príbeh zostal po rozkole ústrednej dvojice Christophera a Bruna akoby nedokončený. Staré rany však zahojí čas a kapela sa dokázala veľmi úspešne vrátiť na minuloročnom pokračovaní festivalu BRUTAL ASSAULT. Tento vydarený koncert jednoznačne preukázal, že je stále čo dokončovať, a že nesmrteľné hymny preplnené majstrovskými riffmi majú aj po viac ako dvadsiatich rokoch čo povedať aj súčasnému publiku. Preto sa zrodilo rozhodnutie usporiadať, aj cez geografické ťažkosti, lebo Christopher žije v súčasnosti v USA, spomienkové turné v najsilnejšej zostave z legendárneho albumu „Lies“, teda v power triu Bruno, Christopher a Pegas. Sama kapela to komentuje nasledovne:

„Na základe početných žiadostí fanúšikov, najmä tých, ktorí nemali možnosť sa zúčastniť tohtoročného festivalu Brutal Assault, sme sa spoločne rozhodli, že týmto žiadostiam vyhovieme a na jar budúceho roka pridáme ešte niekoľko klubových koncertov v Čechách a na Slovensku. Aby sme to ale nezhadzovali len na vás. Dôležitým impulzom pre toto rozhodnutie bol aj fakt, že vystúpenie na Brutal Assault na ktoré sme čakali, pretože sme vopred nemali tušenie, ako všetko vzájomne zafunguje, dopadlo skvele. Naše osobné vzťahy sú v tejto chvíľu opäť veľmi dobré a my máme chuť sa znova zísť na pódiu. Budeme sa tešiť aj na vás. „

Krabathor static bannerAko hlavný support celého turné prejde dosť možno najlepšia súčasná česká death metalová kapela BRUTALLY DECEASED! Ak ste posledné roky metalovú scénu nesledovali a máte strach z podivných žánrových noviniek, môžete si byť istí, že tu sa jedná o čistý výlet do minulého storočia, konkrétnejšie do Štokholmu okolo roku 1990, kde tvrdo vládnu Dismember a Grave. Úprimné muzikantstvo bez pretvárky a old school death metal ako má byť. Jednotlivé koncerty vždy podporí ešte jeden lokálny support.

Pretože bol už na začiatku januára bleskovo vypredaný koncert v Uherskom Hradišti, rozhodla sa tu kapela pridať ešte jeden koncert o deň neskôr. Vstupenky na tento koncert aj všetky ostatné sú teraz k dostaniu vo všetkých bežných predpredajných sieťach za cenu 320, – Kč za kus. Najlacnejšie zoženiete vstupenky online formou cez web www.obscure.cz a fyzicky priamo v kluboch. Elektronický predaj prebieha aj v sieťach Ticketportal a Ticketpro, tu je však cena navýšená o provízne poplatky.

Viac informácií o turné nájdete na webe usporiadateľskej agentúry www.obscure.cz. hlavným mediálnym partnerom turné je rockový mesačník Spark.

zdroj: Tomáš Karlík

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky