NovinkyKam na koncert?

Legendárny KING DIAMOND vystúpi v Bratislave!

BRATISLAVA – Jedna z najvýraznejších postáv rockovej hudby – kultový King Diamond – vystúpi 31. mája v Bratislave. Velikán s rovnomennou skupinou, ktorého tvorba inšpirovala a ovplyvnila mnohé slávne rockové skupiny, predstaví fanúšikom veľkolepú metalovú show. Vstupenky na podujatie sa predávajú v sieti Ticketportal. Prvých 100 kusov je za zvýhodnenú cenu 29 eur.

King Diamond je pojem. Impozantné výpravné divadlo plné hudby, špeciálnych efektov, unikátnych kulís a rekvizít sa stalo poznávacím znakom po celom svete. Dánsky rodák Kim Bendix Petersen vystupujúci pod pseudonymom King Diamond má na svojom konte spolupráce s kapelami či umelcami ako Metallica, Dave Grohl, Cradle of Filth, Motörhead či Ozzy Osbourne. Rešpekt a uznanie si King Diamond získal aj svojim projektom Mercyful Fate.

Triumfálny návrat na pódiá zažil na vybraných podujatiach minulý rok. Patril k ozdobám Hellfestu vo Francúzsku či Sweden Rock vo Švédsku. Fanúšikovia na vlastné oči zažili najväčšiu scénu a produkciu, akú King Diamond v celej svojej histórii ponúkol. Práve na túto veľkolepú scénu sa môžu tešiť aj slovenskí a českí fanúšikovia. Bratislavský koncert si pre technickú náročnosť vyžiada dlhú prípravu a mimoriadne sofistikované scénické riešenia. Živé vystúpenia King Diamond sú totiž nezabudnuteľné nielen po zvukovej, ale aj vizuálnej stránke.

K najväčším úspechom King Diamond patrí nominácia na cenu Grammy z roku 2007 za album Give Me Your Soul… Please. V roku 2008 počas Ozzfestu v americkom meste Dallas vystúpil King Diamond spolu s kapelou Metallica. O rok neskôr ho predstavili ako postavu v populárnej hre Guitar Hero: Metallica. Spoločnosť mu robil spevák ikonických Motörhead Lemmy Kilmister. King Diamond si počas 30 rokov na scéne vydobil rešpekt a neotrasiteľnú pozíciu. V súkromnom živote sa venuje filozofii  LaVeyan, často ho označujú za satanistu. Za manželku má maďarskú speváčku Liviu Zita, ktorá mu robí spoločnosť i na koncertoch a tiež je súčasťou umelcovho manažmentu.

King Diamond – Give Me Your Soul

Bratislavu čaká na jar viacero výborných koncertov. Vo februári zahrá v hlavnom meste trojlístok Korpiklaani,  Metsatöll a Avven. Ukážu sa na spoločnom koncerte v Majestic Music Clube (MMC, bývalá YMCA) na Šancovej ulici. Na marec  plánuje Octopus promotion koncerty Sabaton, Eluvetie a Wisdom. Hneď na druhý deň Stratovarius,  Amaranthe a Seven Kingdoms. Oba koncerty v klube MMC. Vstupenky sa predávajú v sieti Ticketportal.

Viac info:

https://www.facebook.com/octopuspromotion

www.kingdiamondcoven.com

www.facebook.com/kingdiamondofficial

www.facebook.com/kingdiamondmercyfulfateofficial

www.twitter.com/realkingdiamond

www.youtube.com/realkingdiamond

www.myspace.com/kingdiamond

Korpiklaani & Metsatöll

21. február 2013, Majestic Music Club, Bratislava

Vstupenky: 18 € / predpredaj, 20 € / na mieste

http://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=17604

Sabaton & Eluveitie

23. marec 2013, Majestic Music Club, Bratislava

Vstupenky: 26 € / predpredaj, 30 € / na mieste, 35 € / VIP

http://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=17324

Stratovarius & Amaranthe

24. marec 2013, Majestic Music Club, Bratislava

Vstupenky: 26 € / predpredaj,  30 € / na mieste, 35 € / VIP

http://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=17458

Pain of Salvation, Anneke Van Giersbergen & Árstíðir

6. apríl 2013, Majestic Music Club, Bratislava

Vstupenky: 24 € / predpredaj, 30 € / na mieste

http://www.ticketportal.sk

King Diamond

31. máj 2013, NTC / Aegon Arena, Bratislava

Vstupenky: 29 € / prvých 100 kusov, 32 € / predpredaj, 35 € / na mieste

http://www.ticketportal.sk/event.aspx?ID=17756

zdroj: Tomáš Holetz

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky