NovinkyKam na koncert?

Legendárny gitarový virtuóz Joe Satriani predstaví v Bratislave nový album plný spomienok!

Jeden z najlepších gitaristov sveta Joe Satriani, ktorý predstaví 14-teho októbra v bratislavskej Aegon Aréne NTC nový album, plánoval zavesiť hudobnú kariéru na klinec. Vďaka legendárnemu Mickovi Jaggerovi z Rolling Stones to však špičkový gitarista neurobil. Joe Satriani má na konte 10 miliónov predaných albumov a 14 nominácií na Grammy. Pred takmer 30-timi rokmi však americký hudobník prežíval profesionálnu krízu a rozmýšľal nad ukončením kariéry. Špičkového gitaristu opäť naštartovalo práve sólo turné s Mickom Jaggerom. Hudobný svet si aj preto môže dnes vychutnať nový album s názvom „Shockwave Supernova“, ktorým Joe Satriani očarí slovenské publikum na koncerte v Bratislave.

Svetoznámy Joe Satriani odpáli svoje gitarové majstrovstvo 14. októbra v bratislavskej Aegon Aréne NTC! Špičkový gitarista a multiinštrumentalista naživo predstaví publiku nový album „Shockwave Supernova“. V roku 1988 však gitarový virtuóz takmer zavesil kariéru na klinec kvôli problémom s turné „Surfing With the Alien“. Novú profesionálnu výzvu dostal Joe Satriani od legendárneho Micka Jaggera z Rolling Stones a stal sa jedným z najlepších gitaristov sveta. Vďaka tomu si Slovensko už na jeseň môže vychutnať unikátny koncert k novému albumu „Shockwave Supernova“!

„Chystal som sa zrušiť turné Surfing With the Alien a jednoducho odísť. Vtedy mi zavolali kvôli konkurzu na sólové turné Micka Jaggera. Dostal som prácu a zrazu som zo zabudnutia prešiel do hypersveta s červeným kobercom. Mick Jagger nie je len rocková hviezda, je vtipný, otvorený a jeden z najštedrejších ľudí, akých som kedy stretol. Povedal mi: „Moji zamestnanci sú aj tvoji ľudia. Využi všetky moje prostriedky na odpromovanie svojich nahrávok počas turné. Dal mi v šou veľký sólový priestor, aby mi nezištne a s nadšením pomohol k úspechu. Vďaka nemu sa zo mňa stal sólový umelec, veľmi veľa som sa naučil,“ spomína Joe Satriani.

Gitarový majster Joe Satriani predstaví svoj 15-ty album v hlavnom meste Slovenska aj prvotriednymi hudobníkmi. Nový inštrumentálny album „Shockwave Supernova“ obsahuje 15 skladieb.

„Nie je to príbeh, ktorý má niekto nasledovať. Každá z piesní je však o pohľade človeka, ktorý spomína na celú svoju kariéru, bláznivé momenty, zúfalé okamihy, nádherné chvíle, aj na časy plné zábavy,“ prezradil Joe Satriani.

Na novinke „Shockwave Supernova“ spolupracoval Joe Satriani so zohranou zostavou – Mike Keneally, klávesy, Bryan Beller, basgitara a Marco Minnemann, bicie. Trojica muzikantov tvorí rytmickú časť uznávanej formácie THE ARISTOCRATS. Svojim muzikantským majstrovstvom prispeli na albume Joea Satrianiho aj bubeník Vinnie Colaiuta a basgitarista Chris Chaney.

Európska časť turné „Shockwave Supernova“ vypukne 17.septembra vo Francúzsku a bude pokračovať 30-timi koncertami po celom svete. Nenechajte si ujsť bratislavský koncert prvotriednych hudobníkov 14. októbra 2015. Vstupenky si môžete zakúpiť prostredníctvom www.predpredaj.sk alebo www.tickerportal.sk.

http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/3871/joe-satriani

https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=21017

zdroj: Nora Krchňáková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky