Novinky

Legendárna kapela U2 vydáva nový album Songs of Experience! Vychádza už zajtra.

Jedna z najpopulárnejších rockových kapiel sveta U2 vydáva dlho očakávaný štrnásty album Songs of Experience, ktorý je pokračovaním predchádzajúceho albumu Songs of Innocence. Obidva tituly odkazujú na rovnomenné  dielo anglického básnika 18. storočia Williama Blakea. Prvý vydaný singel You’re The Best Thing About Me sa stal po viac ako desiatich rokoch prvou skladbou, ktorá sa dostala medzi 20 najhranejších piesní, a dokonca sa dočkala vydareného remixu z dielne nórskej DJskej superstar Kyga.

Nový album nadväzuje na obrovský úspech, který kapela zaznamenala s výročnou reedíciou albumu The Joshua Tree a kritikmi  ospevovaným turné, počas ktorého U2 odohrali neuveriteľných 51 koncertov pre 3 milióny fanúšikov.

Tematicky je album silne ovplyvnený radou írskeho básnika, spisovateľa a profesora dublinskej univerzity Brendana Kennellyho : „…píš, ako by si bol mŕtvy.“ Výsledkom je pôsobivá kolekcia piesní vo forme intímnych listov adresovaných miestam a ľuďom, ktorí sú Bonovmu srdcu najbližší. Predmetom sú najmä rodina, priatelia, fanúšikovia, ako aj spevák sám.

Album Songs Of Experience sa nahrával v Dubline, New Yorku a Los Angeles pod dohľadom  uznávaného producenta Jacknifea Leea, ktorý spolupracoval napríklad aj s R.E.M, One Direction či Taylor Swift. Ďalším producentom a skladateľom albumovej novinky je Ryan Tedder, ktorého poznáme najmä ako speváka úspešnej kapely One Republic. V minulosti sa však Ryan producentsky podieľal napríklad aj na nahrávkach Madonny, Beyoncé alebo Eda Sheerana.

Autorom originálneho obalu albumu, na ktorom je Bonov syn Eli a Edgova dcéra Sian, je Antony Corbijn, ktorý stojí za kultovými klipmi Depeche Mode (Personal Jesus), Nirvany (Heart-Shaped Box) a režíroval tiež životopisný film o Ianovi CurtisoviJoy Division.

http://www.u2.com

https://www.facebook.com/u2

zdroj: Dominika Dirgasová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky