NovinkyKam na koncert?

Legenda českej bluegrassovej scény Robert Křesťan a kapela Druhá Tráva zahrajú v Ateliéri Babylon!

Slováci sa môžu tešiť na jedinečný koncert legendy českého folku, country a bluegrassovej scény. Už 4. marca vystúpi oceňovaný Robert Křesťan a kapela Druhá Tráva v bratislavskom Ateliéri Babylon! Viacnásobne ocenení hudobníci predstavia na bratislavskom koncerte najnovší album „Pojďme se napít“. Nenechajte si ujsť hity ako napríklad „Srkala mošt stýblem trávy“, „Tažní kone“, „Nevěřím“ či „Co už je pryč“!

Česká špička bluegrassovej hudobnej scény Robert Křesťan a kapela Druhá tráva zahrajú už 4. marca v bratislavskom Ateliéri Babylon! Publikum sa môže tešiť na prierez tvorby Roberta Křesťana a skupiny Druhá Tráva. Oceňovaní hudobníci predstavia na bratislavskom koncerte skladby z najnovšieho albumov „Pojďme se napít“.

„Každý koncert je pre nás prekvapením, pretože väčšinou dopredu nevieme, čo budeme hrať. Na koncerte v Ateliéri Babylon však určite zaznejú skladby „Pojďme se napít“, „Tažní koně“ či „Srkala mošt stýblem trávy“. Verím, že skladby z posledného albumu Pojďme se napít publikum zaujmú a potešia. Všetky tie skladby sú môjmu srdcu blízke, preto som ich vybral.“ Prezradil Robert Křesťan.

Legenda českej bluegrassovej scény Robert Křesťan zaradil na album „Pojďme se napít“ okrem známych hitov aj doteraz nenahrané piesne a texty z obdobia skupín Poutnici a Trapeři. Fanúšikovia sa môžu tešiť tiež na coververzie „Co už je pryč“, „Co dělat mám“, či „Nevěřím“. Medzi ďalšie spomienkové piesne patria „Cibola“, „Komu mám lhát“ a „Nadějí“. Nenechajte si ujsť jedinečný koncert, na ktorom vás očarí nielen textársky a spevácky talent Roberta Křesťana, ale aj multiinštrumentalizmus kapely Druhá tráva.

„Na Slovensko sa samozrejme teším. Vystupujem tu štyrikrát do roka​ a vždy sa cítim dobre vďaka skvelému publiku.“ Doplnil Robert Křesťan.

Robert KřesťanKapela Druhá tráva hrá v zložení Robert Křesťan (spev), Luboš Malina (banjo, whistle, kaval, klarinet, vokál), Luboš Novotný (dobro, lap steel), Emil Formánek (gitara, vokál), Tomáš Liška (kontrabas) a Kamil Slezák (bicie). Na albume oceňovanej skupiny s názvom „Pojďme se napít“ sa podieľali Charlie McCoy, Pavel Petržela a Tomáš Buzek. O produkciu sa postaral dlhoročný kamarát skupiny Steve Walsh.

Skupinu Druhá tráva založili v roku 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po odchodu z kapely Poutníci. Kapela Druhá tráva vydala za dvadsať rokov 14 albumov v Čechách i v USA a je niekoľkonásobným držiteľom ocenenia APH Anděl v kategórii Folk a Country.

Koncert Roberta Křesťana a kapely Druhá tráva si nenechajte ujsť 4. marca 2015 v Ateliéri Babylon na Námestí SNP 14 v Bratislave. Vstupenky sú dostupné v sieti Ticketportal http://www.ticketportal.sk/event.aspx?ID=20528.

zdroj: Nora Krchňáková

foto: www.davidnemecek.cz

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky