NovinkyKam na koncert?

Lavagance a Walter Schnitzelsson vystúpia už v piatok v centre Bratislavy. Zadarmo

Ak ste si niekedy chceli zahrať vo videoklipe slovenskej rockovej kapely a dosiaľ sa vám to nepodarilo, už v piatok 12. septembra budete mať ďalšiu možnosť. Hudobná televízia MTV Rocks v spolupráci s UPC pripravila na tento deň dvojkoncert skupín Lavagance a Walter Schnitzelsson, ktorého dejiskom bude Hviezdoslovovo námestie v Bratislave. Na voľne prístupnom podujatí v Starom meste sa budú nakrúcať živé videoklipy na vybrané skladby oboch formácií. Účinkovať v nich bude každý, kto bude blízko pódia a kto dokáže zaujať filmársky štáb na čele s režisérom Braňom Vinczem. Ten v minulosti vytvoril klipy pre takých interpretov, ako Vec, Para, AMO, Billy Barman alebo Puding pani Elvisovej.

“Pre mladých hudobníkov je to jedinečná šanca, ako svetu ukázať nielen to, že majú skvelé pesničky, ale i to, že v ich podaní skvele znejú i naživo,” povedala Simona Kocian, marketingová manažérka spoločnosti UPC Slovensko, ktorá okrem MTV Rocks prináša na Slovensko i ďalšie hudobné televízie z portfólia spoločnosti Viacom ako MTV, MTV Dance, VH1 alebo VH1 Classic.

Pre Lavagance i Walter Schnitzelsson budú koncerty na “Hviezdku” akousi medzizastávkou medzi letnými festivalmi a jesennou klubovou sezónou. Potvrdzuje to aj líder druhej menovanej formácie Jozef Rezník: “Bude to náš prvý pofestivalový gig v Bratislave, na čo sa samozrejme veľmi tešíme. Aj preto že to bude na Hviezdku, ktoré mám osobne velmi rád, ale tiež preto, že si troška zaspomíname na leto, ktoré sme mali veľmi festivalové. Odohrali sme najlepšie slovenské a české festivaly (Pohoda, Grape, Rock for People), takže je na čo spomínať. Na jeseň ideme túr s legendou Slobodná Európa, no poriadne to nakopneme už na Hviezdku. Mimo túr chystáme na jeseň tiež malé prekvapenie pre fanúšikov, takže je sa na čo tešiť. Verím, že ľudia si na Hviezdko nájdu cestu a spoločne si užijeme posledné letné dni,” uviedol spevák, ktorého priezvisko môžeme nájsť i v názve skupiny Walter Schnitzelsson.

Kapela Lavagance naposledy zaujala skladbou Princess Of The Light, ku ktorej vznikli hneď dva zaujímavé videoklipy. Pri tom druhom s formáciou spolupracoval Slovenský ľudový umelecký kolektív (SĽUK). Lavagance majú na konte nahrávky ako Back To Attraction (2006), Orthodox Experience (2007), Divine Darkness (2009) či I Like This Temper (2009) a hity ako Miles, Blood, Gabriel alebo Orthodox Experience. Medzi jej najväčšie koncertné úspechy patria dvojnásobné predskakovania na slovenských koncertoch legiend Depeche Mode a Duran Duran či hranie pred švédskou formáciou Mando Diao v slávnej viedenskej Stadthalle.

Trojčlenná bratislavská formácia Walter Schnitzelsson zaujala na jeseň 2012 debutovým EP Mother. Nasledoval singel This Night’s Fever, ktorý pochádza z debutového albumu Fever (2013). Táto nahrávka obsahuje aj ich ďalší singel – skladbu Cut Your Hair, ku ktorej hudobníci v lete zverejnili videoklip. Walter Schnitzelsson si už zahrali na festivaloch ako Pohoda, Žákovic Open, Barbakan, BA City Beats alebo Grape a vlani v júni predskakovali v Bratislave slávnemu Peteovi Dohertymu z Babyshambles.

Oficiálny event: https://www.facebook.com/events/1459640197620782/

Lavagance – Princess of the Light

https://www.youtube.com/watch?v=FCXXG-ap-gg

Walter Schnitzelsson – This Night’s Fever

https://www.youtube.com/watch?v=-AwjONUSXTs

zdroj: Ján Papač

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky