Novinky

Lavagance a Walter Schnitzelsson majú nové klipy z “Hviezdka”

Slovenské kapely Lavagance a Walter Schnitzelsson absolvovali na sklonku leta vydarený spoločný koncert, ktorého dejiskom bolo Hviezdoslavovo námestie v Bratislave. Hudobná televízia MTV Rocks a UPC Slovensko sa vtedy postarali o to, aby z vystúpení čosi zostalo, a tak poverili tím okolo režiséra a kameramana Braňa Vinczeho, aby časti koncertov zaznamenal. Výsledkom ich práce sú energické živé videoklipy na skladby Orthodox Experience (Lavagance) a This Night’s Fever (Walter Schnitzelsson), ktoré patria medzi to najlepšie z tvorby oboch zoskupení.

“Zverejnením videoklipov na YouTube a zdieľaním na sociálnych sieťach sa to všetko nekončí. Klipy sa budeme snažiť posunúť do nadnárodných hudobných televízii MTV Rocks a MTV Live HD, kde sa slovenskí interpreti objavujú len veľmi zriedkavo. Druhý menovaný sa špecializuje práve na záznamy z koncertov a hudobných festivalov, prípadne aj priame prenosy z vystúpení,“ uviedla Simona Kocian, marketingová manažérka spoločnosti UPC Slovensko, ktorá okrem MTV Rocks a MTV Live HD prináša aj ďalšie hudobné televízie z portfólia spoločnosti Viacom ako MTV, MTV Dance, VH1 alebo VH1 Classic.

WS_01_Pavol PapacDivákov spomenutých televízií nepochybne zaujme aj súťaž, ktorú nedávno pripravila spoločnosť UPC Slovakia spoločne s MTV na podstránke http://online.upc.sk/zabava/sutaze/. Každý, kto v rámci nej odpovie na jednoduchú otázku, bude zaradený do žrebovania o letenky do Glasgowa, lístky na odovzdávanie MTV European Music Awards 2014 a ubytovanie v metropole Škótska, to všetko pre dve osoby. Výherca atraktívnej súťaže bude známy 24. októbra.

Po pestrom festivalovom lete čaká skupinu Lavagance nemenej zaujímavá koncertná jeseň. V októbri ju čakajú vystúpenia v Púchove a Novom Meste nad Váhom, v novembri koncerty v Bratislave a Zvolene a v decembri predstavenia v Pezinku a Prievidzi. Medzitým budú hudobníci v Lvgnc studios pracovať na ďalších nových skladbách.

WS_02_Pavol PapacTrojicu Walter Schnitzelsson čaká predskakovanie na turné Slobodnej Európy, ktoré odštartovalo 3. októbra v Novom Meste nad Váhom. Najbližšie sa predstavia 10. októbra v Hnúšti a následne v Poprade, Nitre, Liptovskom Mikuláši, Partizánskom a mimo tejto šnúry do konca októbra v Brne a akusticky v Bratislave (na release party formácie Bad Karma Boy). Kapela na čele s Jozefom Rezníkom poteší fanúšikov už čoskoro aj novým EP, na ktorom svoje sily spojí s famóznym hráčom na tubu Dominikom Kobulnickým.

zdroj: Ján Papač

Autori fotografií: Peter Spurný (Lavagance), Pavol Papač (Walter Schnitzelsson)

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky