NovinkyKam na koncert?

LAMB A THE RAMONA FLOWERS V BRATISLAVE: UŽ TENTO ŠTVRTOK 4.12. v MMC!

Veľká Británia má za sebou turné svojej domácej hviezdy LAMB, ktorá na jeseň vydala dlhoočakávaný šiesty štúdiový album „Backspace Unwind“. Veľkolepá šou vzápätí zamierila za hranice svojej domovskej pôdy. V rámci európskeho turné zavíta britská formácia LAMB aj do Bratislavy. Lou Rhodes a Andy Barlow vystúpia už vo štvrtok 4. decembra v klube MMC! Pozrite si skvelé video z britskej časti turné – rovnakú šou si tento týždeň vychutnajú aj slovenskí fanúšikovia.

„Dvadsať rokov je veľmi dlhá doba, ak ju trávite tvorením hudby a chcete, aby bola hudbou, ktorú ľudia budú chcieť vždy počúvať. Zároveň je to časové rozpätie, aké mnohých umelcov pripraví o kreativitu a ich „paletu fantázie“ nechá doslova vyschnúť. Našťastie, toto nie je prípad skupiny LAMB. S jej šiestym albumom prichádza ďalšia porcia elektronického umenia, ktoré znie sviežo a moderne, pridávajúc svoju osobitú unikátnu mágiu do každej skladby.“

www.musicomh.com

„V porovnaní so všetkými predošlými albumami, Backspace Unwind  je minimalistickejší a väčšmi sústredený na atmosféru. Samotná skupina nazýva mnohé zo skladieb, ktoré napísala na tento album, určitým druhom meditácie. To podporuje myšlienku, že priestor, v ktorom sa noty nenachádzajú, je rovnako dôležitý ako ten, ktorý je plný nôt – ak nie omnoho dôležitejší…“

www.krfh.net

Už tento štvrtok zažije Bratislava jediný exkluzívny slovenský koncert v rámci aktuálneho európskeho turné legendárnej skupiny LAMB. Kultová hudobná formácia z Veľkej Británie, ktorá výrazne vyčnieva v žánri súčasnej elektroniky, prinesie na Slovensko svoj unikátny koktejl inšpirovaný pestrou paletou vplyvov, počnúc jazzom, prechádzajúci cez drum and bass a končiaci pri trip-hope.

Famózna umelecká dvojica Lou Rhodes a Andy Barlow, ktorá v uplynulých rokoch prekonala umeleckú prestávku a následne prekvapila megaúspešným comebackovým albumo „Five“ a aktuálnym „Backspace Unwind“, predvedie svoju novú koncertnú šou v bratislavskom Klube MMC. „Technické požiadavky na zabezpečenie ozvučenia a svetelnej show boli z kategórie ‚náročnejších‘, ale snažili sme sa im splniť všetko požadované a tým pádom sa môžeme tešiť na skvelú show,“ vyjadril sa organizátor koncertu Juraj Cocher z Gentle Groove Production.

Britská hudobná legenda nenecháva nič na náhodu a počas svojej šou si potrpí aj na tie najmenšie detaily. Ako predskokana si totiž vybrala aktuálny britský objav, skupinu The Ramona Flowers, s ktorou Andy Barlow už dlhšie spolupracuje ako producent a mentor.

Vstupenky na bratislavský koncert sú v predaji exkluzívne cez Predpredaj.sk: http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/1279/lamb-uk.

Viac info:

www.lambofficial.com

https://www.facebook.com/events/1440694966181327

LAMB | BIO

Dvojica vydávaná pod hlavičkou britského labelu STRATA sa preslávila ako symbol hudobnej symbiózy 2 elementov. Na jednej strane stojí elektronika Andyho Barlowa, reflektujúca dianie na britskej scéne, ovplyvnená drum’n’bassom, acid jazzom a breakbeatom. Na druhej strane „jej odpovedá“ charizmatický vokál Lou Rhodes s príznačným, miestami až popovým odtieňom. Prvé úspechy LAMB zaznamenal bezprostredne po svojom vzniku, v roku 1996 (single „Cottonwool“ a „Gorecki“). Tie boli o tri roky neskôr nasledované albumom Fear Of Fours“ (1999). V roku 2001 prišiel release titulu What Sound“, na ktorý si dvojica prizvala rôznorodých hudobných hostí – Jimi Goodwin (Doves), Michael Franti, Me‘ Shell NdegéOcello, Scratch Perverts, Will Malone, Arto Lindsay. Štvrtý album Between Darkness and Wonder“ sa zrodil v roku 2003. Bezprostredne po jeho vydaní si formácia dala dlhodobú prestávku, počas ktorej členovia pracovali na sólových projektoch. Lou vydala tri sólo albumy (Beloved One”, Bloom” a One Good Thing”). Andy využil „kapelový break” na cibrenie producentských schopností. Zároveň dokončil svoj prvý sólo album Leap And The Net Will Appear” pod pseudonymom LOWB. Po 5-ročnej prestávke sa LAMB sformoval do pôvodnej zostavy. Nasledovalo 33 koncertných šou pre státisíce divákov v 29tich krajinách (2010). Kapela sa okamžite rozhodla nahrať piaty album Five” (2011). Release šiestej štúdiovej nahrávky Backspace Unwind” britská legenda zrealizovala 20. októbra 2014.

ZDROJ: LAMB/ SOUL FOR SHOW

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky