NovinkyReportáže

KRYŠTOF SPÚŠŤA ON-LINE HRU A KLUBOVÉ TURNÉ ZAČÍNA VO VYPREDANÝCH PARDUBICIACH

Kapela KRYŠTOF odpáli 1. októbra dve rakety. Prvá sa zastaví v šestnástich českých a moravských mestách, kadiaľ vedie trasa turné JEVIŠTĚ KLUB TOUR 2010. Druhá zavedie fanúšikov do virtuálneho sveta – Kryštof spúšťa na adrese www.cosmoshop.cz svoju vlastnú online-hru.

„Pokiaľ viem, tak sme prvá česká kapela, ktorá ponúkne profi spracovanú on-line hru zdarma. Dostala názov Cosmoshop podľa našej úspešnej piesne. Je to simulátor života, v ktorom si fanúšikovia môžu užiť lety na Mesiac a ďalej,“ hovorí líder kapely Richard Krajčo.

Princíp hry je jednoduchý. Každý záujemca si vytvorí vlastnú postavu, ktorú oblečie podľa vlastných predstáv, nájde si byt a tiež prácu, aby si zarobil nielen na nájom, jedlo, či osobné veci, ale tiež na radovánky vo voľnom čase, ktoré môže tráviť na rôznych miestach.

„Môže si vyjsť do niektorého z množstva mestských podnikov, z ktorých je každý akousi križovatkou mladých ľudí. Obyčajným pokukovaním či tancom môže upútať pozornosť druhého pohlavia, vybrať si svojho favorita, dať sa s ním do rečí, ktoré prejdú do ľahkého flirtu či dokonca lásky. Pokiaľ ale vzťah nebudete udržiavať, môžete o neho prísť,“ hovorí programátor Marek Váňa, ktorý sa na vývoji hry podieľal.

Fanúšikovia registrovaní vo fanklube na www.kryštof.net hru skúšali od polovice mája, počas prázdnin sa dolaďovali posledné detaily. Hra tiež obsahuje chat, e-mail a ďalšie komunikačné prostriedky, pomocou ktorých sa hráči dorozumievajú s ostatnými obyvateľmi svojho mesta s názvom Cosmoshop.

Pieseň, podľa ktorej je hra pomenovaná, zaznie aj počas klubového turné, ktoré začína v Pardubiciach 1. októbra, presne v deň, kedy bude na adrese www.cosmoshop.cz virtuálny svet spustený. Jeviště Klub Tour 2010 budí veľký záujem zo strany fanúšikov: v Pardubiciach je vypredané, inde ostávajú posledné voľné lístky.

V krnovskej Kofole dokonca kapela pridala ešte jeden koncert. „Pridať ďalšie koncerty však nebude možné z časových dôvodov. V každom prípade je o pre nás veľká česť, že je o nás taký záujem, a veľmi sa do klubov tešíme. Chceme si to užiť, ako keď sme v nich začínali,“ hovorí Richard Krajčo.

Kryštof klubovým turné podporí svoj posledný album Jeviště, ktorého sa od vydania v januári predalo 15 000 kusov. Do rádií mieri tretí singel, skočná skladba DuDuDuu. Úlohu predskokana zverili Krajčo a spol. brnenskej formácii SU ZA PLAY.

ROZPIS KRYŠTOF JEVIŠTĚ KLUB TOUR 2010

Všetky koncerty začínajú o 20.00

01.10. – Pardubice – PVV Ideon

02.10. – Velké Meziříčí – Jupiter Club

08.10. – Plzeň – Šeříkovka

09.10.– Aš – Klubíčko

15.10.– Jablonec nad Nisou – Eurocentrum

16.10.– Uhlířské Janovice – Kulturní dům

21.10.– Česká Lípa – KD Crystal

22.10.– Děčín – Beseda

23.10.– Rumburk – DK Střelnice

28. a 29.10.– Krnov – Kofola Music Club

30.10.– Písek – Kulturní dům

11.11.– Zlín – Masters of Rock Café

12.11.– České Budějovice – Basilika

13.11.– Jindřichův Hradec – Pecka

19.11.– Litomyšl – Kotelna Music Club

20.11.– Herálec – Kulturní dům

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky