NovinkyFotoreportyReportáže

Kryštof priniesli do Košíc nespútanú energiu a výnimočné zážitky!

Jedna z najznámejších českých kapiel – Kryštof po jarných koncertoch na Slovensku potešila konečne aj Východ , kde mali zastávku v rámci Srdcebeat club tour aj v košickom spoločenskom pavilóne. Skalní fanúšikovia si teda museli počkať, aby mohli tento skvost českej hudobnej scény zažiť na vlastné oči.

Optimizmus kapely však asi zaskočil predaj lístkov. Spevák počas večera žartoval, že po ohlásení koncertu v Prahe a Košiciach sa do Prahy predalo vyše 3000 lístkov, kým do Košíc iba 30 🙂 Fanúšikov zase z ich reakcií, nepotešila menšia informovanosť o koncerte.  Možno aj to spôsobilo, že sa v konečnom dôsledku, z pôvodne plánovanej Angels arény koncert presunul do skromnejších priestorov spoločenského pavilónu. Na nové miesto dorazilo približne 500 fanúšikov. Nič to však neubralo na umeleckom zážitku, ktorý si všetci zúčastnení určite odniesli. Krátko pred 20. hodinou odštartovala svoje vystúpenie predkapela Nebe.

dsc04055Táto päťčlenná partička z Havířova sa neocitla na tour náhodne. Okrem toho, že líder kapely už v roku 2005, kedy začala písať svoju históriu, vnímal Kryštof ako svoj idol, tak o niekoľko rokov práve Richard Krajčo produkoval ich debutový album Legosvět. A treba dodať , že sa k sebe obe kapely hudobne celkom hodia. Kapela Nebe v textoch skôr pôsobí, že cieľovou skupinou budú tínedžerky. I keď z ich hudby a motívov určite prvoplánovosť nepočuť. Kde-tu pripomínajú muzikou Coldplay (na český spôsob).  Všetkým členom nemožno uprieť nasadenie a energiu, ktorú rozdávali od prvej do poslednej minúty, čo boli na stage. 8 skladieb, ktoré v Košiciach ponúkli neboli len nutným „zlom“ v čakaní na hviezdu večera.  Líder neváhal odskočiť si do davu a zatancovať s fanúšikmi. Dokonca si chlapci obliekli tematicky rovnaké oblečenie. Nielen prezentáciou teda určite predčili očakávania.

Následne po bleskovej výmene pódiovej techniky prišli dlho očakávané hviezdy. So skladbou Cesta otvorili bohaté vystúpenie v ktorom si našlo miesto až 21 skladieb. Postupný príchod členov kapely v úvode vygradovali aj celkom pokojnú pesničku.  Líder formácie Richard Krajčo sršal už od prvých momentov pozitívnou energiou.  Tá sa vďaka komornejšiemu priestoru oveľa rýchlejšie preniesla na publikum, a to neváhalo už od prvej piesne spievať spolu s kapelou.

Počas večera odzneli známe hity v novom šate. Prerábky ako ich líder nazval, kapela pripravila aj z toho dôvodu, „aby sa im po 20. rokoch ich chcelo ešte stále hrať.“ Potešila aj regae verzia skladby  Svědomí (2007) Koncert nebol len o známych hitoch, ale aj atmosfére, ktorú podporili aj prepracované svetelné efekty, led steny, konfety ale najmä šarm a nenútený humor speváka. Richard nechal kolovať publikom aj fľašu alkoholu, vybral sa na pár pesničiek ku zvukovej réžii, a ochotne načúval publiku, kde si ho niekoľkokrát „zavolala na kus reči“ fanynka Maruška. Tá sa už niekoľko rokov nevedela dočkať skladby Ty a já. Richard ako správny gentleman jej neskôr túto pesničku zaspieval aj s nečakaným bonusom. (to až neskôr). Vcelku zábavná bola aj slow-motion mexická vlna. Bohatý „sprievodný program“ umocnil zážitok z dnes už kultových skladieb ako Rubikon, Obchodník s deštěm (2002), alebo Tak nějak málo tančím (2008), pri ktorej Richard prezradil, že vznikla pri jeho tridsiatke. Onedlho pri štyridsiatke vraj uvažuje už nad ďalšou. V setliste nechýbali ani novšie skladby ako Inzerát (2012), alebo záverečná pesnička Srdcebeat (2015). Po nej si kapela pripravila ešte tri prídavky, pri skladbe Cosmo$hop (2001) atmosféra gradovala.

Úplný záver patril skladbe Ty a já (2015), kde si Richard nechal zavolať fanynku Marušku, aby o vysnívanú skladbu neprišla. No tá si splnila ešte o jeden sen navyše, keď vyskočila na pódium za spevákom a začala sním tancovať. Krátky výpadok textu neubral na silnej atmosfére, na ktorú sa bude v Košiciach ešte dlho spomínať. Samotný spevák sa na facebooku vyjadril: „Dnešní koncert pro mě hodně znamenal. Košice ví, že? Díky … a děkujeme. Srdcebeat je zpět 🙂 a já taky.“ Po koncerte ešte ochotne podpisovali cd-čka a fotili sa s fanúšikmi. Čo dodať, nabudúce nemôžete chýbať 🙂

KOMPLETNÝ FOTOREPORT NÁJDEŠ TU!

Autor a video: Martin Laškovský

Foto: Alexander Stojkovič

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky