NovinkyPredstavujeme

Kristína vie, čo chce!

Talentovaná speváčka Kristína vydáva dnes svoj nový singel. Po krátkej návšteve raja, z ktorého nám pred časom doniesla Jabĺčko, sa vrátila späť – Na slnečnú stranu sveta – a už vie, čo chce. Chce byť vo vzťahu plnom lásky a nehy. Chce byť…

Mladá speváčka, známa nielen na Horehroní, pripravila svojim fanúšikom pred letom veľké prekvapenie. Po predošlom, rajskou záhradou nasýtenom singli „Jabĺčko“, vydáva dnes svoj ďalší singel s názvom „Viem, lebo viem“.

„Pieseň Viem, lebo viem, je čisto milostnou skladbou. Spievam v nej príbeh dievčaťa, ktoré túži po ozajstnej láske. Po láske a vzťahu, ktorý nie je postavený iba na fyzickej príťažlivosti, ale je v ňom predovšetkým srdce. Skladba je pre mňa výnimočná aj preto, že znázorňuje obdobie alebo fázu, ktorou prechádza skoro každé dievča v mojom veku, vrátane mňa. A je aj o tom, že už viem, čo chcem a čo vo vzťahu očakávam.“ Prezradila obsah skladby Kristína.

Nový singel vznikal niekoľko mesiacov a nahrával sa v Kristíninom súkromnom štúdiu v Bratislave. Autorsky sa ho opäť ujal zohratý tandem Martin Kavulič – Kamil Peteraj, ktorí skladbu „Viem, lebo viem“ ušili Kristíne priamo na mieru.

„Jedného dňa ma Martin zavolal do štúdia, s tým, že má pre mňa niečo pripravené. Keď mi predviedol novú skladbu, tak som sa v nej hneď videla. Zbožňujem tento tip piesni a aj Kamilov text mi skvele sadol, tak sme sa s nadšením pustili hneď do nahrávania.“ Opísala vznik nového singlu Kristína.

Pri nahrávaní nechýbal v štúdiu ani vynikajúci gitarista Kristíninej kapely, Peter Tomko, ktorý v skladbe hrá na ukulele. Okrem ukulele v piesni zaznie aj ústna harmonika. Tú nahral dnes už legendárny slovenský bluesman Erich Boboš Procházka.

„Skladba má veľmi prijemný a pohodový rytmus. Dokonca mám pocit, že spoločný zvuk týchto dominantných nástrojov – ukulele a ústnej harmoniky – pripomína leto. Čo výborne ladí aj s textom, keďže v lete vzniká veľa krátkych lások.“ Dodala s úsmevom Kristína.

Zaujímavosťou nového singla je aj to, že má dve verzie. Jedna verzia bola nahrávaná špeciálne pre rádia a je celá v štýle reggae. Druhá, albumová verzia, je okrem príjemného reggae, v závere obohatená rytmom zmyselného latino-disca. Skladba „Viem, lebo viem“ je v poradí druhým singlom z nového albumu, ktorý sa bude volať „Na slnečnej strane sveta“ a vyjde 25. júna 2012.

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Ivan Pastor, Ľuboš Špirko

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky