Novinky

Kristina ponúkne v 5. štvrťfinálovom kole útok na zmysly divákov

Slovenská  verzia Eurovision Contest Song sa prehupla do druhej polovice štvrťfinálových vystúpení najlepšej päťdesiatky, ktorú porota vybrala z celkového počtu 239 súťažiacich a práve v predposlednom, 5. kole, sa predstaví so skladbou Horehronie speváčka Kristina.

Najnovší Kristinin singel Horehronie patrí medzi najhranejšie skladby nielen v slovenských rádiách, ale fanúšikov si získava aj za riekou Moravou a zároveň patrí medzi najprehrávanejšie skladby na internete. História Horehronia je popretkávaná príbehmi, o ktorých môžu v iných prípadoch snívať celé albumy. Skladba vznikla v priebehu jedného večera, keď Kamil Peteraj poslal mailom text hudobníkovi a producentovi Martinovi Kavuličovi. „Pamätám si ako Kamil Peteraj poslal raz večer text môjmu hudobnému producentovi Martinovi Kavuličovi s dodatkom, aby sa veršov nezľakol. Martin však okamžite zložil melódiu, pripravil aj aranžmány s tým, že sa rozhodol dať celej skladbe folklórny nádych. Som rada, že som bola pri tom, keď táto pesnička vznikala a ešte v ten istý večer som ju v štúdiu aj naspievala. Hoci už od nahrávania ubehlo pár desiatok dní, stále sa z tejto piesne teším, ako keby som ju práve spievala prvýkrát,“ zaspomínala s úsmevom Kristina.

Bonusom Horehronia je anjelský part v modlitbe jazykov v podaní známej interpretky ľudových a duchovných piesní Hanky Servickej. Zoznámenie obidvoch speváčok sprevádzali, podľa slov H. Servickej, výnimočné okolnosti a rovnaký pocit má aj z celej spolupráce. Bezprostredná atmosféra dýchajúca z piesne vťahuje poslucháča do kraja na strednom Slovensku a vďaka H. Servickej mu ponúka pohľad z anjelskej perspektívy. „Keď mi ešte v aute pustil M. Kavulič prvýkrát hudobný motív, hneď na mňa zapôsobil. Kraj na Horehroní je majestátny a myslím si, že nielen hudbou, ale aj K. Peteraj textom vystihol jeho nádheru. Všetci, ktorí sme na tejto skladbe spolupracovali, sme sa snažili rozdať medzi ľudí radosť a pokiaľ sa nám podarilo, teším sa z toho,“ zdôraznila H. Servická.

Kristina zasiahne so skladbou Horehronie do Eurovízie v 5. štvrťfinálovom kole, ktoré je na programe 5. februára. Keďže už po zverejnení základnej nominácie sľúbila svojim fanúšikom zážitok pre zmysly, jej čas splniť sľub príde v piatok počas live vystúpenia. Ako predohru ponúkla na internete akustickú verziu Horehronia, ale ďalšie prekvapenia si nechala na svoju premiéru v Eurosongu. „Na pódiu nebudem sama, pretože svoj part príde zaspievať aj Hanka Servická. Kostýmy nám navrhla a ušila návrhárka Adriana Adámiková. Látky, ktoré vybrala, majú v sebe vlastnú silu a vystihujú celú pieseň. Na záver máme pripravené ešte tanečné prekvapenie z dielne choreografa Jara Moravčíka,“ nechala si esá v rukáve Kristina.

Len pripomíname, že z každého štvrťfinálového kola postupujú štyria interpreti, ktorí získajú najviac hlasov v diváckom hlasovaní. O finále si v dvoch semifinálových častiach zaspieva najlepšia „dvadsaťštvorka“. O postupe do finále rozhodnú pomerom 50:50 diváci hlasovaním a vlastnými nomináciami porota. Víťaz „našej“ Eurovízie bude reprezentovať Slovensko v európskom finále v Nórsku.

redakciu informoval Imrich Makó, PR manažér

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky