Novinky

Kristína má nový singel „Láska Bombová“, ľudsky aj umelecky ním dozrela!

Talentovaná a úspešná Kristína pokračuje v prekvapovaní fanúšikov! Jej nový singel „Láska Bombová“ je totiž po sérii vtipných a veselých hitov, čímsi celkom iným. Je to popová pieseň, v ktorej však zmenila žáner a ocitla sa v novej umeleckej polohe. Na singli síce spolupracovala s tradičným tandemom, hudbu jej opäť zložil Martin Kavulič a text napísal Kamil Peteraj. No aj uznávaný textár vraví, že na tento typ piesne musela krásna Kristína dozrieť. Teraz je podľa neho už schopná spevácky, aj vnútorne, precítiť to veľké, čím nás láska až do základov zasiahne. Singel vznikal vyše dva roky a aranžmány nahrávala sympatická umelkyňa s orchestrom Slovenského rozhlasu. Vypočujte si krásny song „Láska Bombová“ v podaní vyzretej Kristíny!

Krásna, talentovaná, pracovitá a úspešná Kristína fanúšikom neustále prináša niečo prekvapujúce! Novinka „Láska Bombová“ je totiž úplným vybočením z jej doterajšej produkcie.

„Základ pesničky „Láska Bombová“ vznikol asi pred dvoma rokmi a odvtedy som ju stále odsúvala zo stola.  Čakala som na správny impulz  a ten prišiel na krátkej dovolenke v Taliansku, kde som si prečítala jednu veľmi zaujímavú knihu, ktorej príbeh ma natoľko inšpiroval, že som sa konečne pustila do tejto dlho odkladanej skladby. Po mojich zábavných a veselých piesňach ako boli „Ta Ne“ a „Si pre mňa best“  som sa rozhodla zmeniť žáner a urobiť niečo vážnejšie, s inou  témou a v úplne inej polohe, ako je u mňa zvykom,“ vraví sympatická Kristína Peláková.

O tom, že pieseň je skutočne čímsi celkom netradičným v Kristíninej doterajšej tvorbe hovorí aj jej dvorný textár Kamil Peteraj. Uznávaný umelec aj doteraz opisoval spoluprácu s mladou talentovanou speváčkou len superlatívmi. Teraz dodáva, že dozrela. „Ako to povedal klasik? Život nie je to čo chceme, ale to čo máme. To platí aj pre lásku. A snáď aj pre tú, ktorej vyznania si dnes ľudia esemeskujú. Niekedy zraňuje naše ego tým, že očakávame v nerovnovážnom vzťahu od nej viac ako môžeme dostať. Kristíne som dal tento text preto, že dozrela spevácky, ale aj vnútorne a je schopná precítiť to veľké, čím nás tento ľudský cit až do základov zasiahne. A napriek tomu, že pocit sklamania ešte dlho v reminiscenciách doznieva, si dokážeme raz povedať: bolelo, trápilo, bolo to šialené, ale stálo to za to,“ vysvetľuje Kamil Peteraj.

Zárukou kvality nového songu je tradičný tandem, s ktorým obľúbená speváčka spolupracuje už roky. Okrem toho, že text jej napísal Kamil Peteraj, hudbu opäť zložil Martin Kavulič. Na aranžmánoch sa podieľali Marián Kavulič a Adam Kuruc.

„Na tejto piesni ako aj na ďalších, ktoré pripravujem na nový album, som aranžmány nahrávala s orchestrom v Slovenskom rozhlase pod dirigentskou taktovkou Adriána Kokoša. Verím, že sa singel bude mojím fanúšikom páčiť. Leto som mala väčšinou pracovné, veľa sme koncertovali a pracovali na nových piesňach na album. Viac zatiaľ neprezradím, len to, že vyjde už čoskoro,“ uzatvára s úsmevom Kristína.

Kristína Peláková patrí k našim najpopulárnejším speváčkam. Vlani vypredala dokonca aj pražskú Lucernu, čo je úspech, ktorý sa podaril len minimu slovenských muzikantov. Kristína tiež ukázala, že je nielen mimoriadne talentovanou speváčkou, ale vie aj hrať a darí sa jej i ako modelke. Na tohtoročnú jeseň chystá sympatická umelkyňa viacero prekvapení. Sľubuje, že nový singel „Láska Bombová“ si budú môcť fanúšikovia vychutnať aj naživo, na jej jesennom  česko-slovenskom turné. U nás vystúpi 22. novembra v Angels Aréne v Košiciach a 7. decembra v Aegon Aréne v Bratislave. Vstupenky sú dostupné v sieti ticketportal.sk. Viac informácií o aktivitách Kristíny Pelákovej nájdete na www.kristinamusic.sk, www.facebook.com/kristinapelakova.

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Lýdia Jušková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky