Novinky

Krásna speváčka Bibi Hall debutuje dvoj-singlom a dvoma videoklipmi!

Úvod roka 2019 prináša zaujímavú hudobnú novinku, ktorá stojí za pozornosť. Málokedy sa totiž stáva, že by debutujúci umelec predstavil ako debut viac ako jednu skladbu. Bibi Hall je výnimkou…

Endless love

Táto mladá krásna speváčka vstupuje na scénu prostredníctvom zaujímavého projektu Endless love, ktorý je tvorený hneď dvoma singlami i videoklipmi. Obe skladby i klipy sú pri tom prepojené – spája ich jedna dejová línia, sú teda vlastne jedným príbehom, rozdeleným na dve časti.

Bibi Hall (vlastným menom Bibiana Hallová) spájala svoj život s hudbou od útleho detstva doslova na každom kroku. Cez Základnú umeleckú školu, neskôr konzervatórium, štúdium spevu a tanca, či študijný pobyt v USA zameraný na muzikálový spev. V roku 2017 sa rozhodla z USA vrátiť na Slovensko a vydať svoje prvé single. Výsledkom je jej aktuálny projekt Endless love, pozostávajúci z dvoch videosinglov Shitty LoveThis Is How We Do. Príbeh, ktorý tieto dva single dohromady tvoria, je rozprávaním o osudovej láske a komplikovanom vzťahu plnom rozchodov a návratov.

PART ONE: Shitty Love

„Dvaja ľudia prežívajú lásku a nevedia bez seba žiť, ale zároveň si ubližujú a nevedia prestať, zraňujú sa aj napriek silnej túžbe byť milovaný a realita dnešnej doby prináša do ich vzťahu problémy,” vysvetľuje Bibi námet svojho hudobného príbehu a dej prvej skladby a videoklipu.

PART TWO: This is how we do

Pokračovanie príbehu v druhom videoklipe prináša rôzne obraty. „Dvojica vie, že ich vzťah nemá budúcnosť, no zároveň si užívajú to, čo majú práve teraz. Napriek tomu, že každým dňom pociťujú stále väčšiu a väčšiu bolesť, zároveň cítia vzrušujúce napätie medzi sebou, ktorému sa nedokážu ubrániť ani po rozchode,” dodáva Bibi. Ako hovorí, tému toxických, ťažko ukončiteľných vzťahov sa rozhodla vo svojej tvorbe vykresliť, pretože cíti a vidí, že tomuto problému v dnešnej dobe čelia mnohí z nás.

Hudobný valentínsky darček pre všetky zlomené srdcia

„Láska je často témou skladieb, ktoré píšem. Preto je prirodzené, že aj tento môj špeciálny dvoj-debut odzrkadľuje túto častú tému mojej tvorby,“ vysvetľuje Bibi. Skladbu sa preto rozhodla vydať symbolicky na sviatok zamilovaných, v deň Svätého Valentína. „Myslím, že každý z nás si prešiel rôznymi komplikovanými vzťahmi, osudovými či platonickými láskami, ťažkými rozchodmi i nekonečnými opätovnými návratmi. Týmto projektom som chcela vykresliť, že aj okamihy trápenia patria k životu a k láske. Hoci pre lásku všetci v živote občas aj trpíme, tie krásne, pozitívne okamihy šťastia všetko to zlé vyvážia a prekonajú. A najmä som chcela, aby tí, ktorí práve teraz prežívajú v láske to náročnejšie obdobie, vedeli, že v tom nie sú sami. Najdôležitejším odkazom tohto projektu je myšlienka, že každý z nás si musí prejsť hľadaním, aby nakoniec našiel to pravé.“

Réžiu videoklipov Bibi zverila mladým talentovaným filmárom z VŠMU Bobovi Barrimu a Marekovi Obuchovi. Ženskú polovičku osudového páru si Bibi v klipoch zahrala sama a rolu jej partnera stvárnil herec Jakub Janotík, taktiež študent VŠMU.

Zatiaľ čo pod textami oboch skladieb je ako autorka podpísaná Bibi osobne, pod hudobnou produkciou oboch skladieb je podpísaný Oliver Žilák, ktorého meno je spájané tiež s tvorbou Emmy Drobnej a Terezy Maškovej. „Oliver dáva ako producent do svojej tvorby dušu a preto je každá jeho skladba unikátna. Hodiny strávené s ním v štúdiu boli pre mňa veľkou skúškou. Kreatívny proces vývoja skladieb a celý tvorivý proces v štúdiu cítim zároveň ako veľký osobnostný rast,“ hodnotí Bibi svoju prvú spoluprácu s Oliverom Žilákom. V Bibi drieme zaujímavý umelecký potenciál. Ak na sebe bude tvrdo a systematicky pracovať, môže z nej vzniknúť zaujímavý zjav na našej hudobnej scéne,” dodáva na margo spolupráce Oliver Žilák. Ako Bibi dodáva, na oboch skladbách autorsky spolupracoval tiež český spevák a skladateľ žijúci na Slovensku, Matěj Vávra.

Do svojej oficiálnej debutovej umeleckej éry vstupuje Bibi Hall nielen v sprievode unikátneho projektu Endless love, ale aj s novou sprievodnou kapelou, s ktorou tvorí formáciu BIBI HALL AND BAND v zložení Bibi Hall – spev, Adam Hudec – basgitara, Jozef Ragan – bicie a Silvo Salis – gitara. V súčasnosti začína pracovať na debutovom albume a plánuje prvé koncerty so svojou novou kapelou.

BIBI HALL – BIO

Bibi Hall (vlastným menom Bibiana Hallová) sa narodila 9. apríla 1997 v Bratislave. Hudbe sa venuje od svojich 10 rokov. Okrem spevu sa od 12 rokov venuje hre na klavíri. Tri roky pôsobila na Muzikálovej akadémii na bratislavskej Novej Scéne. Zároveň sa začala venovať tancu v Tanečnej škole JUMBO a v Tanečnom súbore Bralen. V roku 2016 absolvovala na Muzikálovom konzervatóriu Alkana a vzápätí odcestovala na 6-mesačný študijný jazykový pobyt do Los Angeles, kde na prelome rokov 2016-2017 študovala angličtinu a zároveň navštevovala hodiny muzikálového spevu. V roku 2017 po návrate z USA na Slovensko vydala debutový singel Find Myself v produkcii Miša Bieleho. Pod rovnakým názvom sa uskutočnil aj jej debutový koncert. V roku 2018 dokončila 3 nové skladby v produkcii Olivera Žiláka a v spolupráci Matějom Vávrom: “SHITTY LOVE”, “THIS IS HOW WE DO” a “CRAZY KIDS” (z ktorých dve – “SHITTY LOVE” a “THIS IS HOW WE DO” vydáva v týchto dňoch). Rok 2018 uzavrela vydaním skladby Endless faith v produkcii NKDvibes.

Redakciu mojamuzika.sk informovala: Adriána Čahojová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky