NovinkyKam na koncert?

Košický koncert Tomáša Klusa bude posledným pred hudobnou pauzou

Český spevák a miláčik československého publika Tomáš Klus prednedávnom svojim fanúšikom oznámil, že po siedmich rokoch na scéne potrebuje pauzu, ktorá bude trvať rok. Toto jeho vyhlásenie mnohých nepotešilo, no do jeho dobrovoľnej prestávky ešte odohrá približne dvadsať koncertov. Ten posledný pre verejnosť však bude na Slovensku. A nebude to hocijaký koncert.

Oznam na Tomášovom konte na sociálnej sieti znel jasne. „V októbri odštartujem ročnú pauzu a všetko, čo som od Proměnamě (Tomášov album, pozn.) napísal, začlením do svojej životnej praxe. Je nutné, aby som sa necítil byť pre vás klamárom, ktorý niečo spieva a niekým iným je,“ napísal Klus. Na jeseň tohto roku teda odloží svoju koncertnú gitaru na klinec a jeho rozlúčka s publikom prebehne v metropole východného Slovenska. Košická hala Cassosport bude 19. 9. 2015 svedkom neobyčajného koncertu, kde si budú môcť fanúšikovia vypočuť naživo piesne z jeho nového albumu Anat život není. Okrem koncertu počas krstu tohto albumu tak budú Košice jediným miestom, kde bude možné tieto piesne počuť naživo.

Tomáš Klus_Brno_AP (9)„Do avizovanej prestávky ešte Tomáš a jeho Cílová skupina absolvuje približne dve desiatky koncertov, no tieto nové pesničky zahrajú a zaspievajú len v Košiciach a počas krstu albumu. Nikde inde,“ prezradil Klusov manažér Radek Pivoda. Košice budú zároveň jediným slovenským mestom, kde sa ešte Tomáš s kapelou predstavia. Definitívne sa na ročnú prestávku vyberú po charitatívnom koncerte v Prahe – Bohniciach, ktorý sa uskutoční až po košickom vystúpení. A čo sa chystá Klus počas prestávky robiť? „Tomáš plánuje veľa cestovať, učiť sa po anglicky, hrať na gitare a najmä, venovať sa rodine,“ dodal Pivoda. Septembrový koncert v Košiciach tak bude pre slovenské publikum na dlhé obdobie jedinou možnosťou vidieť Tomáša Klusa a jeho Cílovou skupinu v niektorom z našich miest. Návrat na koncertné pódiá plánuje až na jeseň 2016.

Vstupenky je možné zakúpiť v sieti https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=21104

zdroj: Dodo Mikláš

foto: ACCESS Production

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky