NovinkyKam na koncert?

Košice privítajú päťnásobného svetového kráľa Armina van Buurena

KOŠICE (23.10.2012) Košická Steel Arena sa môže v posledný októbrový deň tešiť na už 5-násobného najlepšieho DJ-a na svete Armina van Buurena. Holandský umelec vystúpil premiérovo na tento piedestál v roku 2007, vzápätí svoju pozíciu trikrát po sebe obhájil a piaty triumf pridal minulý víkend, keď po minuloročnom druhom mieste dosiahol v ankete prestížneho DJ Magazine opäť na vrchol. „Ak by ste sa opýtali Stevena Spielberga, či by mal radosť z ďalšieho Oscara, myslím si, že by povedal áno,“ vtipne poznamenal na margo svojho historického piateho víťazstva Armin van Buuren.

Armin van Buuren začínal ako DJ v klube Nexus doma v Leidene. Už ako 19-ročný sa v roku 1995 dostal do povedomia zásluhou skladby Blue Fear. Jeho ďalším úspešným singlom bol Communication z roku 1999, ktorý s obľubou hrávali na Ibize. V roku 2000 sa s ním dostal na 18. miesto v britskom singlovom rebríčku. V novembri 2001 van Buurena zaradili na 27. priečku v rebríčku najlepších DJ-ov sveta podľa DJ Magazine, čo mu prinieslo ďalšie možnosti. V roku 2003 uviedol na trh svoj debutový album 76, po ktorom o dva roky neskôr nasledovala nahrávka Shivers (2005). V tom čase začal vydávať kompiláciu A State of Trance (ASOT), ktorú každoročne vydáva doteraz. Tridsaťpäťročný Holanďan má okrem spomenutých dvoch štúdioviek na konte aj albumy Imagine (2008) a Mirage (2010), či viaceré remixové albumy a kompilácie. Popritom stále moderuje program A State of Trance, ktorý má za sebou už 571 epizód. Každému, kto má ambíciu dostať sa na jeho miesto, odporúča, aby sa nesústredili len na hudbu. „Môj odkaz pre niekoho, kto sa chce stať svetovým dídžejom, je, aby staval na niečom, o čo sa môže v budúcnosti oprieť. Aby ukončil vysokú školu a nebol v strese, že musí za každú cenu robiť hudbu a byť úspešný v hudobnej oblasti. Druhý krok, ako sa dostať na vrchol, je nahrávať vlastné skladby. Ľudia ich začnú počúvať a zvýši sa vám popularita. A v konečnom dôsledku je dobré sústrediť sa na fakt, prečo ľudia počúvajú práve vašu hudbu, prečo radšej nesedia doma s pizzou pri filme, ale radšej si kúpia lístok na vašu šou. Musíte vedieť ľudí zaujať a pobaviť, aby prišli na vaše vystúpenie, aby sa im páčili vaše pesničky,“ povedal van Buuren.

V Košiciach zahrá tranceový kráľ 31. októbra. V metropole východného Slovenska sa predstaví prvýkrát a jeho šou bude mať podtitul Halloween nigth. „Vystúpenie Armina van Buurena v Košiciach sme si ani lepšie načasovať nemohli. Sme veľmi radi, že k nám príde ako čerstvý držiteľ piatich titulov pre najlepšieho svetového DJ-a. Ak si uvedomíme, ako tvrdo pracuje aj konkurencia, tento jeho zápis do histórie je naozaj fantastický. Myslím si, že jeho vizitka plná prestížnych úspechov je najlepšou pozvánkou a zároveň zárukou skvelej šou, na ktorú sa nezabúda,“ uviedol Ľuboš Virág z agentúry Celebration.

zdroj: Imrich Makó

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky