NovinkyFotoreportyReportáže

Koniec sveta ľudí v Košiciach potešil!

Týždeň po koncerte v Bratislave si prišli na svoje aj ľudia na Východe. Presne 21.12.2012 kedy mal nastať koniec sveta sa udialo niečo výnimočne. Ako jediné mesto na svete Košice ozaj zažili Koniec sveta. Našťastie sme ho prežili v dobrej nálade pri kvalitnej hudbe v spoločnosti úžasných muzikantov na pódiu.

Dlho očakávaný príchod dátumu, kedy sme sa mohli tešiť na vystúpenia v Steel aréne. Takmer plná Steel aréna zaručovala už na začiatku dobrú náladu. Z ľudí prenikala predvianočná atmosféra a zo spojenia muzikantov, ktorých mená nám našepkával program, nemohla vzniknúť iná atmosféra a radosť na hudobný večer, aká tam v tom okamihu bola.

Prvý sa predstavil mladý spevák David Kraus. Ten na pódiu sršal českým vtipom a jemne sexuálnymi textami. Ako upozornil na začiatku, hraje pre radosť a ľudia sa z jeho piesni smiali a spievali si s ním. David predstavil svoj posledný album Cukrárna a spoločne s Terchovskou muzikou zaspieval Na kráľovej holi.

Pestrosť koncertu sa prejavila hneď pri spojení Davida Krausa a Terchovskej muziky. Ako je jasné z názvu, prekvapili nás piesne na ľudovú nôtu. Aréna rázom ožila. Pri takejto hudbe sa nedalo obsedieť a nepovykrúcať partnerku.

Jedinou dámou na programe bola Jana Kirschner, ktorá žije mimo Slovenska. Teda, nedalo sa vynechať túto skvelú speváčku a jej vystúpenie. Jana na pódiu zažiarila, svoje balady striedala so živšími piesňami. Bola jej cela Steel aréna, je to živel. Citeľná energia ako predviedla svoje vystúpenie bolo niečo výnimočné.

Ani IMT Smile nezaostávali a pre svojich priaznivcov pripravili plnú nádielku známych hitov. Ak chodíte na koncerty IMT Smile, viete čo môžte čakať. Ivan Tásler predviedol rozruch na pódiu i pod ním. Jeho spevácke, tanečné a precítene vystúpenia ohúria každého. Pod pódiom sa zbehla pekná kopa ľudí, ktorých skoro neudržala ani SBS služba. V tej chvíli sa nedalo, len tak sedieť… Ivan zábavu rozbehol ešte vo väčšom štýle, keď zoskočil z pódia behajúc medzi fanúšikmi a podávajúc im ruku. Bolo vidieť, že kapele sa nechce ísť preč.

Zvláštnou kombináciou v programe boli Horkýže Slíže, ktorý dodali hurikán v podaní rockovej muziky. Kamkoľvek chalani dorazia, tam to proste žije. Slíže to znova roztočili a predviedli peknú hudobnú šou.

Čas nepustil a večer vrcholil. Posledné striedanie prinieslo speváka Richarda Müllera. Okrem hitov Tlaková níž, Milovanie v daždi“ roztancoval Steel arénu piesňami Prečo vy, ľudia 20. storočia… a Po schodoch. Richard vládol pódiu ako správny spevák a muzikant. Svoju kapelu mal zvládnutú a zimomriavky na tele vraveli za všetko. Úžasný, hudobne a spevácky zvládnutý koncert s nezabudnuteľnou Rišovou charizmou na pódiu. To bolo skutočné vyvrcholenie koncertu Koniec sveta.

Spojenie týchto majstrov hudby na jednom mieste prinieslo zážitok. Mnohé žánre a ich prelínanie bolo zvládnuté na jednotku. Samotní ľudia boli skvelí, ak sa vedeli naladiť na každý žáner. Takýto pestrý koncert, len potešil a sám by som si prial opakovať Koniec sveta v takom podaní.

Viac fotiek nájdete na facebooku – mojamuzika.sk v albume TU.

text: Paľo Dráb

foto: Paľo Dráb

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky