NovinkyKam na koncert?

Koncertnú jar v Bratislave obohatia aj Stereo MCs a Selah Sue

Aj tohtoročná jar bude v hlavnom meste bohatá na koncerty zahraničných umelcov. Prispieva k tomu aj agentúra Ore Pole, ktorá prinieslo viacero zaujímavých mien už tento mesiac, no tie najväčšie tromfy ponúkne v máji. Selah Sue predstaví 10. mája v Ateliéri Babylon čerstvo vydaný album a Stereo MCs vystúpia 29. mája v MMC.

Selah Sue patrí spolu s francúzskou speváčkou ZAZ k najvýraznejším európskym hudobným objavom posledných rokov a jej mix reggae, soulu, funku a popu obdivujú aj takí umelci ako Prince alebo Cee Lo Green. Do hudobného biznisu sa pritom dostala náhodou, pôvodne ju viac bavil tanec a neskôr psychológia. Jej pesničky však zaujali fanúšikov na Youtube aj hudobných producentov natoľko, že hudobná kariéra bola zrazu neodvratná.

Jej vkus najviac formovali Lauryn Hill, M.I.A., Erykah Badu a Bob Marley, neskôr sa medzi jej vzory zaradila aj nemecko-nigérijská speváčka Nneka, ktorú ste v Bratislave videli už 15. apríla. Nové nahrávky oboch speváčok majú veľmi podobný zvuk, a to aj preto, že za oboma stojí známy producent Farhot. „Keď sa ma manažér pýtal, s kým chcem spolupracovať na albume, okamžite som povedala Farhota. Som totiž veľkým fanúšikom Nneky,“ hovorí Selah Sue.

Májový koncert Selah Sue bude mixom tvorby z oboch jej albumov. Debut s eponymným názvom jej vyšiel v roku 2011, druhý sa volá Reason a vyšiel 30. marca. Sympatická speváčka sa 10. mája v Ateliéri Babylon predstaví už po druhýkrát – jej slovenská premiéra v decembri 2012 pred vypredaným hľadiskom patrila do kategórie nezabudnuteľných koncertov a bolo jasné, že sa k nám s novým albumom vráti opäť. No asi nikto netušil, že sa tak stane dokonca dvakrát v jednom roku. Okrem Bratislavy totiž vystúpi aj v auguste na Grape festivale.

Stereo MCs v plnej koncertnej zostave

Zakladatelia Stereo MCs – vokalista Rob Birch a DJ/producent Nick „The Head“ Hallam“ – začínali v polovici 80-tých rokov ovplyvnení rodiacou sa ostrovnou houseovou scénou. Zároveň sú označovaní za „veľkých chlapcov britského rapu“. Kombinácia tanečnej elektroniky a hip-hopu, energické živé vystúpenia a schopnosť napísať skladby, ktoré sú nielen zábavné, ale majú aj hlbší zmysel, im umožnila preraziť na medzinárodnom poli.

https://www.youtube.com/watch?v=RVnPR6amHjA

stereo-mcs-frequency-festival-2011-IgorDanišNa konte majú sedem albumov, z ktorých najväčší úspech dosiahol Connected z roku 1992. Yískali množstvo ocenení a spolupracovali s interpretmi ako U2, Madonna, Happy Mondays či Madness.  Naposledy sme ich videli na Slovensku len s dídžejským setom, v Majestic Music Clube sa však 29. mája môžete tešiť na plnohodnotný koncert celej formácie.

Na Selah Sue stoja najlacnejšie lístky 20 eur, po vypredaní prvej stovky sa cena zvýši na 25 eur (ďalších 200 ks) a neskôr na 30 eur, pričom táto cena už zostane do konca predpredaja. Na Stereo MCs stojí prvých 100 lístkov 15 eur, ďalších 200 kusov sa bude predávať za 20 eur a zvyšok za 25 eur.

Viac informácií o všetkých plánovaných koncertoch nájdete na www.orepole.sk.

zdroj: Tomáš Tauber

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky