Novinky

KONCERT V GALÉRII: X-ART: Dalibor Kocián – Stroon

Galéria umelcov Spiša, ktorej zriaďovateľom je Košický samosprávny kraj, pripravila druhú zo série multi-mediálnych a hudobných konfrontácií v rámci projektu X-ART / KONCERT V GALÉRII. Tentokrát sa v unikátnej hudobnej prezentácii predstavil slovenský multiinštrumentalista a hudobný producent pochádzajúci z Košíc Dalibor Kocián alias Stroon.

Koncert sa uskutočnil v režime online – so spustením streamu na web stránke gus.sk a na sociálnej sieti Facebook.  Cieľom projektu X-ART / KONCERT V GALÉRII je prezentovať experimentálnu hudbu s prepo-jením na výtvarné umenie, spájajúc tak vybrané umelecké médiá ako hudba, tanec, výtvarné umenie a performancia. Prepojenie výtvarného a presahových umeleckých žánrov je nosným konceptom projektu v dramaturgii Galérie umelcov Spiša a pod kuratelou Petra Machajdíka (slovenský hudobný skladateľ, pedagóg a organizátor). Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 Profil hudobníka

Dalibor Kocián sa narodil v roku 1982 v Košiciach. Študoval hru na bicie nástroje so špecializáciou na vibrafón a kompozíciu na Konzervatóriu v Bratislave. Stroon, vlastným menom Dalibor Kocián, je hudob-ník, ktorého tvorba je na Slovensku nezameniteľná. Zmes vibrafónu, elektroniky a ďalších prvkov ťažko niekam zaškatuľkovať. Možno práve preto jeho hudbu počuť nielen v rádiu, ale aj v divadelných hrách,  či filmoch. Svoj štýl definuje ako hĺbavú elektroniku s presahmi do klasickej, respektíve vážnej hudby

v zmysle minimalizmu. V roku 2020 predstavil neoklasicko-elektronický experimentálny album pod názvom Songs of Concealed Amplitude a teraz prichádza so svojím ďalším konceptuálnym albumom s názvom Temple Timbre Embers.

Link: www.stroonmusic.net

Harmonogram ďalších plánovaných koncertov X-ART

  • 5. 2021, sobota | Sound Art Ateliér: Mladí mladým. Prezentácia Ateliéru zvukového umenia Fakulty umení TUKE v Košiciach.
  • 5. 2021, nedeľa | Petra Fornayová: Siedmy deň. Hudobno-tanečná performancia špičkovej slovenskej choreografky a tanečníčky.
  • 6. 2021, streda |Michal Smetanka: KarpaTalter. Alternatívna autorská hudba.
  • 6. 2021, štvrtok | Ondrej Veselý: Cantiga.Koncert súčasnej gitarovej hudby.

ONLINE STREAM  sa konal v piatok, 30. 4. 2021 o 19.00 na webe galérie a na Facebook-u:

http://gus.sk/index.php/programy/aktualne/program/koncert-v-galerii-x-art-dalibor-kocian-stroon

https://www.facebook.com/galeriaumelcovspisa

 

Za redakciu: Martin Laškovský

Foto: archív mojamuzika.sk

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky