Novinky

Koncert Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa očaril Bratislavu

Jedinečný umelecký zážitok, veľkolepá hudba, nadšení diváci. Koncert Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa má za sebou premiéru pred slovenským publikom. Unikátne spojenie projekcie oscarového filmu a koncertu symfonického orchestra so zborom si vychutnalo 2 500 divákov. Už teraz sa môžu tešiť na pokračovanie.

 Vyše trojhodinový koncert v bratislavskej Incheba Expo Aréne priniesol nielen fanúšikom Tolkienovej trilógie jedinečný zážitok. Očarujúca hudba, za ktorú získali tvorcovia prestížnu sošku Oscara, projekcia filmu na plátne s rozlohou 150 štvorcových metrov,  100 členný symfonický orchester a 150 členný zbor je spojením, aké doteraz na Slovensku nebolo. „Sme radi, že diváci si koncert naozaj užili a prišli v takom počte, hoci termín kolidoval s kľúčovým zápasom našich futbalistov s Anglickom na majstrovstách Európy,“ hovorí Zuzana Habodászová z XL promotion, ktoré bolo organizátorom tohto unikátneho koncertu.

LOTR7Nadšení diváci  v sále ocenili umelcov frenetickým aplauzom, ktorý trval niekoľko desiatok minút.  Symfonický orchester Plzeňskej filharmónie hral pod taktovkou uznávaného dirigenta Davida Reitza, ktorý pravidelne vystupuje na koncertoch filmovej hudby. 100 členný orchester i 150 členný zbor vybrala pre tento koncert priamo americká produkcia. „Tak ako Plzeňská filharmónia i Kühnov detský zbor, či Vysokoškolský zbor Karlovej univerzity sú uznávané po celom svete. Sú zárukou profesionality. Speváčka Clara Sanabras aj v Bratislave ukázala, prečo patrí k najlepším interpretom filmovej hudby,“ pokračuje Zuzana Habodászová.

Už teraz sa fanúšikovia Tolkienovej trilógie môžu tešiť na pokračovanie aj v koncertnej podobe. 19. februára 2017 bude Incheba Expo Aréna hostiť koncert Pán prsteňov – Dve veže. „Pre hudobníkov i zbory je nácvik takého koncertu mimoriadne náročný, trvá aj niekoľko mesiacov. Tvorcovia totiž vo filmoch využívajú rôzne netradičné hudobné nástroje i špeciálne jazyky, typické pre túto trilógiu. Zboristi i hudobníci sú však fanúšikmi Pána prsteňov, čo je z ich interpretácie aj cítiť,“ dodala na záver Habodászová.

Vstupenky na koncert Pán prsteňov – Dve veže si fanúšikovia už teraz môžu zakúpiť už teraz na www.xl.sk.

zdroj: xl.sk

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky