NovinkyReportáže

Koncert Gorana Bregovića roztancoval Bratislavu a divákov si získal radosťou z hudby.

Výrazná osobnosť európskej world music Goran Bregović to v pondelok 4.novembra naplno rozbalil so svojim Wedding And Funeral Orchestrom
na bratislavských Pasienkoch. Od začiatku až do konca to bol výnimočný a dynamický koncert, plný temperamentnej hudby a emócií, pri ktorých sa už od prvých tónov diváci len ťažko bránili tancu. A väčšina sa ani neubránila a hala sa v priebehu pár minút zmenila na veľký tanečný parket aj napriek tomu, že Goran počas celého koncertu sedel na stoličke.

1Na jedinej slovenskej zastávke turné Goran so svojimi muzikantami veľmi precízne miešal novinky z albumu Champagne for Gypsies s najväčšími “peckami” zo svojej bohatej diskografie. Diváci ho za to odmeňovali veľkým potleskom a spevom. Pri záverečnom  songu Kalashnikov už stála a do rytmu (aj mimo neho) tancovala a tleskala celá hala.

Goran Bregović so svojim Wedding And Funeral Orchestrom sa veľmi úspešne prezentuje po celom svete. Svetové turné, ktoré odštartovalo 8.marca sa po Slovensku presúva na Ukrajinu .

 zdroj: Rado Mešša

foto: Juraj Šebok

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky