NovinkyKam na koncert?

Koncert 2CELLOS sa presúva do Refinery Gallery

Štvrtkový koncert dua chorvátskych violončelistov 2CELLOS, ktorý sa mal pôvodne uskutočniť na Hrade Devín, sa presúva do Refinery Gallery (Vlčie Hrdlo, 824 12 Bratislava). Organizátor sa pre presun rozhodol z dôvodu nepriazne počasia. Po dvoch dňoch dažďov nebolo podľa technikov vôbec možné na Devíne postaviť pódium. Pre ľudí, ku ktorým by sa táto informácia prípadne nedostala, bude na parkovisku pod Hradom Devín čakať autobus, ktorý ich prevezie na miesto konania.

2CELLOS, najslávnejší chorvátsky vývozný artikel, oslovuje priaznivcov klasickej hudby, ako aj fanúšikov tých najmodernejších žánrov. „Máme radi rovnako Bacha ako AC/DC,“ hovorí Luka Šulić, mladší člen dvojice, ktorá si už stihla podmaniť publikum na všetkých kontinentoch a pravidelne vypredáva najväčšie svetové hudobné arény.

Koncertné vystúpenia 2CELLOS sú postavené najmä na orginálne spracovaných coververziách hitov od tak rozdielnych interpretov ako Avicii, Nirvana, Michael Jackson, U2, Sting, AC/DC či Guns n´Roses, pričom v tých „tvrdších“ kúskoch duo violončelistov doprevádza aj bubeník a prepracovaná svetelná show.

Okrem samostatných svetových turné či vypredaných vystúpení v Madison Square Garden absolvovali 2CELLOS aj spoločné 30-zastávkové turné s Eltonom Johnom, ktorý im zavolal okamžite po zhliadnutí ich coververzie hitu Smooth Criminal od Michaela Jacksona.

zdroj: Tomáš Tauber

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky