NovinkyKam na koncert?Videoklipy

Komajota dnes zverejnila videoklip k singlu Druhé Slnko

Komajota pozýva fanúšikov svojím novým videoklipom Druhé Slnko k vydaniu albumu Priame Prenosy. Ten  hudobníci zložili len nedávno priamo pred zrakmi zvedavých priaznivcov prostredníctvom živých vysielaní cez internet za štyri dni a v štyroch rôznych štúdiách. Už pri sledovaní týchto prenosov sa dalo tušiť, že to bude pestrý album a hudobníci z Prešova to aj otvorene priznávajú. Videoklip zverila Komajota opäť Pavlovi Višňovskému.

Ak máte pocit, že vám niečo táto skladba evokuje, je to tak. Pod týmto názvom vyšiel pred rokom rovnomenný album, len sa na ňom táto pesnička nenachádzala, napriek tomu, že to bolo pôvodne v pláne. A tak bude s malým oneskorením otvárať novú kolekciu piesní Priame prenosy, ako isté premostenie medzi týmito štúdiovými počinmi. „Pesnička Druhé Slnko je pozvánkou k novej platni Priame Prenosy, kde budú rôznorodé skladby, dokonca aj veselšie, čo nás príjemne prekvapilo. Napríklad sme odbočili od našej melanchólie a konečne na ňom budú aj gitary. Takáto Komajota ešte nevznikla, samých nás to prekvapilo a tešíme sa z toho,“ priznáva spevák Martin Husovský. Vydanie albumu Priame prenosy môžete už dnes podporiť na oficiálnej stránke skupiny www.komajota.sk a získať k nemu ďalšie bonusy, ktoré po jeho uvedení do klasickej distribúcie už nebudú k dispozícii.

Skladbu Komajota predstavila naživo po prvýkrát v júni na krstom open air koncerte v centre mesta Prešov. Už vtedy sa po koncerte nechali fanúšikovia skupiny počuť, že sa napriek svojej odlišnosti skvelo hodí medzi staršie single. „Mám rád túto skladbu. Nahrali sme ju na prvý pokus. Niekedy netreba veľmi vymýšľať a to je aj možno obhajoba tohto nového albumu, že prvý nápad, ktorý sa nahrá je najlepší. Nie vždy sa to podarí, ale pri tejto pesničke to tak je. Podobne ako napríklad pri Anjelovi alebo skladbe Mesto v nás. Aj vtedy ten text sám zaspieval,“ hovorí Martin Husovský, ktorý čaro tejto pesničky zažil na spomínanom krstnom koncerte. „Keď tá skladba zaznela premiérovo na veľkom aparáte, prestal som sa v istom bode sústrediť na to čo hrám a čo sa deje, a počúval som len text. Myslím, že jej refrén zarezonoval nielen vo mne, ale aj navonok.“

Komajota má za sebou jeden z autorsky najplodnejších rokov. Nielenže po necelom roku vydá nový album, venuje sa aj písaniu scénickej hudby pre pripravovaný televízny seriál a Martin Husovský skladá hudbu pre ďalší muzikál Divadla Jonáša Záborského. Záver tohto roka však Prešovčania oslávia uvedením albumu Priame Prenosy do života na koncerte 17. decembra v prešovskom klube Christiania. Lístky nájdete už teraz v predstihu na Predpredaj.sk.

text: Edo Kopček
foto: Komajota archív

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky