Novinky

Komajota dnes nahráva nové pesničky online. Výťažok zo streamu pôjde na pomoc utečencom z Ukrajiny

Prešovská kapela Komajota bude dnes vo svojom nahrávacom štúdiu tvoriť nové skladby a fanúšikovia môžu členov kapely sledovať pri tvorbe prostredníctvom online streamu. Súbežne s tým bude prebiehať online zbierka, ktorá mala pôvodne podporiť vznik nového albumu. Vzhľadom na situáciu na Ukrajine sa hudobníci rozhodli, že celý výťažok darujú na pomoc utečencom z Ukrajiny. Stream môžu fanúšikovia sledovať od 14:00 hodiny na facebookovom profile kapely. Celé to bude trvať niekoľko hodín. Presný čas ukončenia streamu nie je stanovený.

“Týmto streamom nadviažeme na streamy, vďaka ktorým vznikol náš album Priame Prenosy. Opäť ideme robiť pesničky z nuly, nikto z kapely nevie, o čom budú, aké budú. Nemáme naplánovanú ani jednu notu. Je to dobrodružstvo, ako vždy, a diváci sa môžu kedykoľvek pozrieť, čo sa deje v štúdiu a ako vzniká naša nová tvorba,” hovorí Martin Husovský.

Komajota pôvodne chcela spraviť online zbierku na podporu vzniku nových skladieb, ale vzhľadom na situáciu na Ukrajine sa hudobníci rozhodli, že celý výťažok venujú na pomoc utečencom z Ukrajiny. “Celú sumu, ktorú naši fanúšikovia pošlú, venujeme na dobrú vec. Ako ich použijeme konkrétne, sa dozviete počas vysielania. Isté je, že tieto prostriedky poskytneme na pomoc vojnovým utečenom z Ukrajiny,” upresňuje Martin Husovský.

Husovský je momentálne aktívny aj na divadelnej scéne ako autor hudby k niekoľkým predstaveniam. “Sme v polovici skúšania divadelnej hry Krabat (Čarodejov učeň) v poznaňskom divadle Teatr Animacji. V Bábkovom divadle v Košiciach máme rozbehnutú inscenáciu Neposlušná Linda a mám rozpracovanú hudbu k ďalším trom audio knihám.”

text: Edo Kopček
foto: archív Komajoty

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky