Novinky

Kolízia hudobných období. White Place v novom singli cestujú v čase

Slovenská kapela White Place vydáva singel a videoklip k piesni Superposition. Ide v poradí o tretí singlel k pripravovanému albumu In Context, ktorý bude vychádzať v lete roka 2022.

Skladba sa venuje známemu pojmu z kvantovej fyziky – elektrónu, ktorý sa môže nachádzať vo viacerých pozíciách či časoch súčasne. „Pri predstavách o niečom takom človek môže naraziť na limit vlastnej predstavivosti”, tvrdí frontman skupiny Daniel Jenčo. „Napadlo mi ale skúsiť spojiť viaceré hudobné obdobia v jednej piesni, spojiť rôzne časy do jedného zhudobneného celku. Skladbe preto dominuje klavírna téma evokujúca viac ako sto rokov staré obdobie impresionizmu v kombinácii s post-modernými a elektronickými prvkami.”

Pieseň naznačuje novú zvukovú trajektóriu, ktorou sa kapela okolo bratského dua Daniela a Maja Jenča bude uberať na druhom plánovanom albume. Klip k skladbe sa natáčal v priebehu augusta a septembra 2021 na rôznych miestach v Budapešti a na prešovskom sídlisku Sekčov. Ako hosť v ňom účinkuje tanečníčka Fatima Sabolová. O kameru sa postaral Adrián Jenčo z Cube Art Pictures, o režisérske spracovanie zas už spomenutý Majo Jenčo.

White Place okrem bratov Jenčovcov tvorí producent Stano Čorej a bubeník Lukáš Fabian.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky