Novinky

Klip Zuzany Smatanovej „Horou“ má už takmer pol milióna pozretí, účinkuje v ňom živý jeleň!

Pôsobivý klip k unikátnej hymnickej skladbe „Horou“, ktorú zložila Zuzana Smatanová, boduje! Po 10-tich dňoch mal už vyše štvrť milióna pozretí na youtube, ťaha to na pol milióna! Prím v ňom hrá krásna príroda a hlavnými postavami sú jeleň Mišo a cvičené orly. Klipom, rovnako ako celou skladbou, Zuzka vzdáva hold krásnej slovenskej prírode. Podľa jej vlastných slov bolo toto nakrúcanie najťažšie v jej doterajšej kariére. Výsledok však stojí za to! Scenár ku klipu má na svedomí český režisér Martin Smékal a vznikal v Kláštore pod Znievom, vo Valčianskej doline, v obci Vrícko a na Znievskom hrade. Hymnickú pieseň „Horou“ sympatická speváčka a skladateľka predstavila len koncom apríla a už ju v najvyšších rotáciách hrajú najpočúvanejšie slovenské rádia.

Unikátna hymnická skladba „Horou“ Zuzany Smatanovej boduje! Pôsobivý videoklip, v ktorom je hlavnou postavou veľkolepá príroda, sa fanúšikom veľmi páči.

„Mala som jasnú predstavu o tom, že chcem byť v klipe priamo v lese, dotýkať sa stromov, byť v spojení s prírodou a ukázať ľuďom krásu našich hôr. Chcela som v ňom aj jeleňa a orla a pustila som sa do pátrania, kde také skrotené zvieratá nájdem. Veľmi som sa chcela takého zvieraťa dotknúť, pocítiť rešpekt a zachytiť tento moment v klipe ako niečo vzácne. Takéto chvíle nezažívame bežne, iba ak je medzi človekom a divokou prírodou vzájomný súlad a pokora. Rozhodila som teda siete, obišla zvernice, ale až v Kláštore pod Znievom som sa vďaka dobrým ľuďom dostala k jeleňovi Mišovi, ktorý tam žije v súkromnej obore. Cvičené orly mi poskytli sokoliari z Falcedu.com,“ vysvetľuje Zuzana Smatanová.

Na príprave klipu Zuzka spolupracovala s českým režisérom Martinom Smékalom. Povedala mu svoju predstavu a on na jej námet napísal scenár.

Smatanová„Nakrúcali sme v zime a nevyšlo nám to na prvý raz. Vybrali sme sa so štábom blúdiť po lese vo veľkej zime. Pracovali sme od skorého rána do neskorej noci, v zime a v daždi. Na druhý deň sme ale zistili, že zlyhala technika a nenakrútilo sa to dobre. Bola som zničená, zúfalá a prechladla som. Druhé nakrúcanie sme dali o pár dní neskôr, nepodarilo sa mi ešte celkom vystrábiť, pracovala som teda chorá, so zápalom priedušiek. V klipe to ale našťastie nevidieť. Bolo to pre mňa najnáročnejšie nakrúcanie v mojej kariére. S jeleňom sme pracovali priamo v súkromnej obore v Kláštore pod Znievom. Ďalšie scenérie sú z Valčianskej doliny, obce Vrícko a Znievskeho hradu,spomína Zuzka Smatanová. 

Z klipu, rovnako ako z celej piesne, je cítiť lásku sympatickej speváčky k slovenskej prírode. Veľkolepý song „Horou“ má úspech u laickej aj odbornej verejnosti. Za prvých 10 dní od premiéry si klip youtube pozrelo štvrť milióna fanúšikov a singel hrajú v najvyšších rotáciách najpočúvanejšie slovenské rádia.

Veľmi ma tešia ohlasy ľudí, ktorým sa pieseň páči. Som šťastná, že sa dotkla ich srdca a že prírodu vnímajú podobne ako ja. Mnohí ľudia neveria, že je jeleň v klipe skutočný. Za to myslím môže dnešná doba, keď sú ľudia zvyknutí, že za tým ozajstným už netreba nikam chodiť. Zdá sa im, že si všetko môžu naprogramovať na počítači. Ale to nikdy nebude to pravé. Ubezpečujem všetkých, že jeleň v klipe je taký skutočný, ako sa len dá,“ uzatvára s úsmevom Zuzana Smatanová.

Speváčka a skladateľka pochádza zo spod Súľovských vrchov a ako sama vraví, hory sú miesto, kde dokáže zrelaxovať telo aj ducha. Nápad napísať hymnickú pieseň a nakrútiť k nej pôsobivý videoklip, ktoré budú oslavou prírodnej krásy, v nej zrel už dávno.

Zuzana Smatanová sa narodila v obci Súľov-Hradná. Spieva po slovensky a po anglicky. Piesne si skladá sama. Kariéru odštartovala na autorskej súťaž Coca-Cola Popstar v Bratislave, ktorú vyhrala a následne nahrala svoj debutový album „Entirely good“. V súčasnosti je sympatická speváčka nositeľkou mnohých významných hudobných ocenení, medzi nimi aj 6-násobnou držiteľkou ceny Zlatý slávik ako speváčka roka. Všetky informácie o nej nájdete na http://zuzanasmatanova.sk/

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Martin Ferenčík

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky