Novinky

Klára Vytisková na korčuliarskom rande sama so sebou!

Možno až príznačne v dobe tropických letných teplôt prichádza česká speváčka Klára Vytisková s videoklipom, v ktorom sa preháňa na korčuliach po ľadovej ploche. Video vzniklo k jej novému singlu ICE, ktorý predznamenáva nový album plánovaný na jeseň tohto roka.

Ako sama Vytisková priznáva, novinka okrem pomyselného, aspoň vizuálneho osvieženia, zároveň naznačuje, akým smerom a za akými témami sa vydáva v nových piesňach. To, čo zostáva, je pre Vytiskovú typický moderný popový zvuk so skvelou produkciou.

„V klipe sú tri zásadné obrazy. Prvý domov, rodina, dedina – to je téma predošlého albumu, téma, ktorú opúšťam s novým albumom. Druhý obraz je naše auto, staré Volvo – prostriedok, ktorým sa presúvam z dediny do mesta. Na miesta, kde som paradoxne najčastejšie sama so sebou, kde jazdím pracovať, alebo sa na chvíľku venovať sama sebe. Tu sa odohráva tretí obraz – korčuľovanie – symbol, moja vášeň, chvíle, kedy som sama so sebou, s čistou hlavou, koncentrovaná. Vlastne je to už od detstva moja forma meditácie. Hneď ako zamrzne rybník, idem sa korčuľovať,“ vysvetľuje Vytisková ideu klipu, ktorý natočila s talentovaným mladým režisérom Prokopom Motlom a v produkcii Creative Embassy.

Nový song, ktorý Vytisková napísala a produkovala spoločne s Viliamom Bérešom (o.i. Toxique, Lenka Dusilová, Lanugo,…) v štúdiu Bang, je pomyselným mostíkom k jej druhému sólovému albumu. „Touto piesňou sa posúvam ďalej. Ľad, ktorý sa topí ako život, ktorý uteká. Preto je treba žiť spokojne, v súlade sám so sebou. Byť rád sám so sebou. Byť sám so sebou na rande. Ako spievam v novom singli: ‚Život je ako topiaci sa ľad‘, ‚Ja a ja sme milenci‘, ‚Svoje obavy hodím do vetra‘… Skrátka sa nesmie zabúdať na to, že keď žijete sám so sebou v súlade, ste spokojný a potom aj vaša rodina a okolie…,“ vyznáva sa naprieč českou scénou rešpektovaná speváčka a skladateľka, ktorú môže široká verejnosť poznať okrem jej sólovej tvorby a domovskej kapely Toxique  aj ako moderátorku či porotkyňu 4. série Česko Slovenskej SuperStar.

Albumová novinka, ktorá vyjde na jeseň vo vydavateľstve Supraphon, sa bude dať podľa slov Vytiskovej zhrnúť ako akýsi dialóg so sebou samým za účelom vlastného sebapoznania. Ako je pre ňu už od sólového debutu Home (2015) charakteristické – i nový, zatiaľ bezmenný album bude plne autorský.

„Po dlhej dobe som sa zišla s našim klávesákom z kapely Toxique, s kamarátom Viliamom Bérešom a spoločne produkujeme nové veci. Je to dosť harmonické spojenie, v štúdiu mám pocit súhry a tvorí sa nám spolu skvelo. Ale pracovala som paralelne aj s inými výbornými producentmi, ako napríklad Igor Ochepovsky alebo Jonathan Owusu-Yianomah,“ poodhaľuje Vytisková ďalšie detaily ku vzniku svojej druhej sólovky, ktorá má ambície zaradiť sa medzi špičku českej modernej popovej/elektro-popovej produkcie.

Redakciu mojamuzika.sk informovala: Adriána Čahojová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky