NovinkyKam na koncert?

Katarína Knechtová predstavuje nový klip k skladbe „Naveky“!

Speváčka Katarína Knechtová predstavuje nový klip k skladbe „Naveky“! Emotívne filmové dielo sa nakrúcalo na opustených pamätníkoch v Srbsku, Bosne, Chorvátsku a v Košiciach. Filmári kvôli klipu prešli tisícky kilometrov, aby objavili tie správne zábery. Vo videu plnom emócií účinkuje skvelý herec Juraj Hrčka, ktorého si Katka sama vybrala. Hudbu aj text k skladbe „Naveky“ napísala Katarína Knechtová a spolupracovala na nej opäť s Christianom Eignerom, známym hudobníkom z kultovej skupiny Depeche Mode.

Katarína Knechtová predstavuje nový klip k piesni „Naveky“! Doslova filmové dielo je plné emócií a krásnych obrazov. Klip sa totiž nakrúcal na opustených pamätníkoch v Srbsku, v Bosne a v Chorvátsku.

Zahraničný road-trip absolvovali za mňa filmári a trval štyri dni. Navštívili štyri lokácie a prešli cestu dlhú vyše dvetisíc kilometrov, aby našli tie správne zábery. Bolo to veľmi náročné ale zároveň odmeňujúce. Moje časti sa nakrúcali v Ateliéri WOONT v Košiciach.“ Prezradila Katka Knechtová.

IMG_1881Za kameru sa v klipe „Naveky“ postavil Martin Chlpík a produkčnú výzvu prijala Andrea Rakovská. Réžiu si zobral na starosť Martin Kazimír, ktorý s Katkou už spolupracoval na krátkom filme. „Zem je guľatá“.

„Hľadali sme prostredie, ktoré by svojou vizuálnou stránkou podporilo silné emócie v piesni a zároveň bolo pre diváka niečím novým. Do prostredia monumentálnej architektúry sme umiestnili človeka, ktorý niekoho stratil. Blúdi a objavuje fragmenty pamätníkov, zväčnenej veľkosti človeka, s ktorým opäť túži byť. Aj keď len na prchavý moment letiaceho svetla čo v tme objaví črty spomienok. Tieto emócie do klipu vniesol skvelý herec Juraj Hrčka.“ Vysvetlil režisér Martin Kazimír.

Oceňovaná speváčka si na spoluprácu k skladbe „Naveky“ vybrala opäť rakúskeho producenta a bubeníka Chrisa Eignera, s ktorým spolupracovala na albume „Tajomstvá“. Katka v nej spieva o tom, že ľudia, ktorých milujeme v nás naveky zanechajú svoj odraz. V klipe sa tvorcovia snažili prepojiť emóciu piesne s obrazom.

10681880_10201744395890068_1869568114_n„Nápad vznikal v priebehu leta a chvíľku musel zrieť. Vzniklo viacero konceptov, medzi ktorými bolo dokonca natáčanie v prostredí Islandskej pustatiny. Na konci leta sme si jednoducho z plného šuflíka vybrali to čo nás najviac oslovilo.“ Vysvetlila Katka Knechtová.

Novú skladbu predstaví šarmantná speváčka na turné Katarína Knechtová & Cigánski Diabli Tour 2014, ktoré je výnimočným spojením dvoch slovenských hudobných interpretov. 12-členné hudobné zoskupenie očarí originálnou hudobnou šou 14 slovenských miest. Fanúšikovia Katky Knechtovej sa môžu tešiť na originálne verzie hitov „Za Tebou“, „Spomaľ“, „Muoj Bože“, „Keby“, „Zmier svetlo s tmou“ či „Hlava vinná, telo nevinné“. Na 14-tich koncertoch po celom Slovensku zaznie aj duet so Silviou Šarközi a samozrejme skvelé výkony Cigánskych Diablov s bravúrnym cimbalovým majstrom a umeleckým vedúcim Ernestom Šarközim. Vstupenky sú dostupné v sieti Ticketportal a v miestnych kultúrnych domoch a divadlách.

Katarína Knechtová & Cigánski Diabli Tour 2014

12.10. Rožňava

20.10. Vranov nad Topľou

27.10. Považská Bystrica

28.10. Modra

29.10. Bardejov

9.11. Humenné

10.11. Košice

11.11. Trenčín

17.11. Nitra

18.11. Trnava

19.11. Púchov

24.11. Žilina

25.11. Martin

3.12. Piešťany

8.12. Bratislava

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Katarína Knechtová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky