Novinky

Karpina po prvýkrát odpáli rockové pecky na Bratislavskom majálese!

Kultová skupina Karpina po prvýkrát vystúpi na Bratislavskom majálese! Bratislavskí rockeri odpália na multižánrovom festivale 30. apríla na Tyršovom nábreží najväčšie pecky hudobnej kariéry. Kapela, ktorá nedávno oslávila 25. narodeniny v legendárnom bratislavskom klube MMC, sa na Bratislavský majáles veľmi teší. Karpina zároveň pripravuje ďalšie nové skladby a chystá sa na festivalovú sezónu. Nenechajte si ujsť koncert plný hitov ako „Hirošima“, „Prievidza“ či novinku „Láska až hrob“. Chýbať nebudú ani kontroverznou kapelou obľúbené prevleky a kostýmy!

Rocková kapela Karpina odpáli najväčšie „vychytávky“ už 30. apríla v Bratislave. Po prvýkrát zažijú aj návštevníci Bratislavského majálesu zábavu v podaní kultových rockerov. Na obľúbenom mestskom festivale zaznejú hudobné pecky vrátane aktuálneho hitu „Láska až za hrob“! Karpina si pre multižánrovú hudobnú slávnosť na Tyršovom nábreží pripravila špeciálny repertoár z oslavy 25. narodenín.

Karpina, Foto Veronika Klimonov+í (16)web„Na Bratislavskom majálese zahráme po prvýkrát a veľmi sa tešíme. Dúfajme, že vyjde počasie a príde veľa ľudí. Základom koncertu bude repertoár, ktorý sme hrali v bratislavskom MMC na našich 25. narodeninách. Na majálese budeme hrať necelú hodinu, napriek tomu sme do programu zaradili aj dve skladby, ktoré na narodeninovom koncerte neodzneli.“ Prezradil Peter Deák, líder kapely Karpina.

Karpina zahrá aj novú skladbu s názvom „Láska až za hrob“. Skladba je o osudovej láske, ktorá sa končí tragicky. Autorom hudby „Láska až za hrob“ je Peter Deák, Tomax Gabris a Martin „Big Boy“ Struhár. Text napísali Peter Deák a Tomax Gabris.

„Táto pieseň patrí do našej kategórie čierneho humoru ako napríklad piesne „Ondrej Rigo“, „Nekromanca“, „Tsunami“ a podobne, kde kombinujeme tematiku smrti s humorom a nadhľadom. Nie je to ľahká disciplína. Mnohí ľudia nemajú zmysel pre čierny humor, pretože téma smrti je pre nich príliš citlivá.“ Vysvetlil Peter Deák, líder kapely Karpina.

Karpina, Foto Veronika Klimonov+í (22)webFanúšikovia sa môžu na Tyršovom nábreží tešiť na hity „Hirošima“, „Prievidza“ a obľúbené prevleky a kostýmy. Kultoví bratislavskí rockeri odštartujú Bratislavským majálesom festivalovú sezónu.

„Tento rok chystáme koncertovať na rôznych letných festivaloch po Slovensku a v Čechách. Dúfame, že nielen slovenské, ale aj české publikum prijme skupinu Karpina dobre. Aktuálne pracujeme na nových skladbách a do konca roku by sme chceli nakrútiť ďalší videoklip.“ Prezradil plány skupiny Peter Deák.

Rocková bratislavská kapela Karpina vznikla v roku 1989 z bývalých členov skupín Zóna A a Mladé rozlety. Pozornosť si Karpina získala textami pesničiek, no najmä kontroverznou „titulkou“ k albumu „Prievidza“. Karpina hrá v zložení Peter Deák – spev, Peter Guláš – basová gitara, vokály, Tomax Gabris – elektrická gitara, vokály, Martin „BigBoy“ Struhár – elektrická gitara, vokály, Viliam Štrba – elektrická gitara, vokály a Dr. Viktor – bicie. Aktuálne informácie o skupine nájdete na www.karpina.sk alebo https://sk-sk.facebook.com/karpina

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Veronika Klimonová

Karpina, Foto Veronika Klimonov+í (8)webKarpina, Foto Veronika Klimonov+í (9)web

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky