Novinky

KARPINA otvárala znovuzrodený rockový klub Aligátor pre veľký záujem na dvakrát!

Skupina KARPINA nesmela chýbať pri znovuzrodení kultového rockového klubu Aligátor v Bratislave. O jej koncert bol obrovský záujem. Z kapacitných dôvodov sa tam v prvý deň nedostali všetci fanúšikovia a tak hrala KARPINA neplánovane dva dni po sebe! Podľa slov lídra kapely Petra Deáka, atmosféra bola taká, „že pot kvapkal zo stropu“!  Členovia KARPINY si fanúšikov doslova užili a už sa pripravujú na ďalšie koncerty. Aktuálne sa chystajú po prvýkrát na turné po Česku, chystajú nové skladby a tešia sa na slovenské letné festivaly!

Legendárny rockový klub Aligátor v Bratislave je späť! Pri jeho otvorení nechýbala ani kapela KARPINA.

Veľmi radi sme prijali ponuku hrať na otvorení znovuzrodeného klubu Aligátor, pretože tento klub patril ku kultovým rockovým priestorom v Bratislave. Strávili sme tam už pred otvorením niekoľko dní kvôli technickým prípravám. Snažili sme sa všetko urobiť tak, aby to bolo čo najlepšie. Bolo to pre nás zaujímavé aj preto, že sme si po dlhom období v Bratislave zahrali v menšom priestore. Hralo sa nám výborne a mali sme pocit, že aj ľudia sa dobre bavili. Ako sa hovorí, „bola tam taká atmosféra, že pot kvapkal zo stropu“. Dúfam teda, že sme potešili fanúšikov,“ vraví spevák skupiny Peter Deák.

KARPINA uvádzala Aligátor do života dokonca na dvakrát! Fanúšikov si užila aj po vystúpení.

„Keď nám ľudia z klubu oznámili, že sa kvôli kapacitným možnostiam mnohí nedostali dnu, tak sme sa s nimi dohodli, že si to na druhý deň ešte zopakujeme. Nám to nerobilo problém, naopak, potešilo nás to. Chceli sme vyjsť v ústrety aj tým, ktorí sa nedostali dnu. Nechceli sme, aby boli sklamaní. Reakcie publika boli veľmi kladné a s mnohými sme si aj osobne podebatovali, čo väčšinou pri veľkých koncertoch nebýva zvykom. Milo nás prekvapilo, že ľudia ostali v riadnom počte v klube až do skorých ranných hodín a zabávali sa,“ dodáva s úsmevom Peter Deák.

Rockeri so svojským zmyslom pre humor, ktorí hrajú spoločensky angažované skladby a paródie na popové hity, sa tento rok chystajú dobyť aj Česko.

IMG_1663„Na koncerty po Českej republike už máme pripravený repertoár. Museli sme vybrať také piesne, ktoré sú vhodné aj pre české publikum, pretože v našich textoch sa objavujú mnohé slovenské špecifiká. Samozrejme, KARPINA bude hrať aj na festivaloch na Slovensku. To, že chceme tento rok hrať viac koncertov v Česku oproti minulosti neznamená, že slovenskí fanúšikovia budú ochudobnení. Čaká nás toho naozaj veľa, pretože plánujeme pracovať aj na novom materiáli. Sám si neviem predstaviť, ako to všetko stihneme, ale urobíme čo bude v našich silách. Tento rok by sme chceli tiež natočiť nejaké nové klipy,“ prezrádza Peter Deák.

Skupiny KARPINA vznikla v roku 1989 z bývalých členov skupín Zóna A a Mladé rozlety. Pre jej angažované skladby ju v minulosti viac krát cenzurovali. Dnes kapelu tvoria spevák Peter Deák, basgitarista Peter Guláš, hráč na bicie Viktor Gieci  a gitaristi Viliam Štrba, Tomáš „Tomax“ Gábriš“  a Martin „Big Boy“ Struhár. Populárne sú najmä jej paródie ako „Prievidza“, „Doktor Fico“, či „Flinstonovci“. Viac sa o aktivitách kapely dozviete na: https://sk-sk.facebook.com/karpina

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Pavol Hudec a Veronika Klimová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky