Novinky

Karpina má nový singel a klip „Láska až za hrob“, ktorý venovala Sise Sklovskej!

Rocková kapela Karpina má nový singel s názvom „Láska až za hrob“! Pieseň o osudovej láske dvoch ľudí venovali rockeri speváčke Sise Sklovskej. Bratislavská skupina stihla k piesni nakrútiť aj originálny videoklip s dávkou čierneho humoru. Hudobnící sa v klipe predviedli dokonca so sadomasochistickými doplnkami či s chirurgickým či mäsiarským náradím. V „Láske až za hrob“ zaznejú aj „hlášky“ z legendárneho seriálu Major Zeman. Novú pieseň predstaví kapela naživo 20. februára v bratislavskom MMC!

Kultová kapela Karpina predstavila novú skladbu s názvom „Láska až za hrob“. Novinka je o osudovej láske so štipkou čierneho humoru, ktorým je skupina Karpina známa. Autorom hudby „Láska až za hrob“ je Peter Deák, Tomax Gabris a Martin „Big Boy“ Struhár. Text novinky napísali Peter Deák a Tomax Gabris.

„Táto pieseň patrí do našej kategórie čierneho humoru ako napríklad piesne Ondrej Rigo, Nekromanca, Tsunami a podobne, kde kombinujeme tematiku smrti s humorom a nadhľadom. Nie je to ľahká disciplína. Mnohí ľudia nemajú zmysel pre čierny humor, pretože téma smrti je pre nich príliš citlivá.“ Vysvetlil Peter Deák, líder kapely Karpina.

_DSC0165Skladbu „Láska až za hrob“ venovali chalani z Karpiny Sise Sklovskej. Slovenská speváčka „zaujala“ kapelu Karpinu správaním na Plese v opere natoľko, že sa objavuje aj vo videoklipe!

„Keď skladba vznikala, Sisa Sklovská vyrobila „prúser“ na Plese v opere. To, ako vytrhla mikrofón z ruky Ricka Astleyho a nechcela mu ho vrátiť, nás natoľko zaujalo, že sme sa rozhodli skladbu venovať jej. Už dlhšie si všímame Sisu Sklovskú a jej manžela v médiách. Nestačíme sa diviť, čo táto dvojica či samotná Sisa, dokáže vyprodukovať. Celá kapela sa na nich už dlho veľmi dobre zabáva.“ Prezradil Peter Deák.

K skladbe nakrútili kontroverzní hudobníci originálny videoklip, ktorého dej sa odohráva aj na záchodoch bratislavského legendárneho klubu MMC. V klipe sa kapela predvedie so zaujímavými doplnkami.

„V klipe sme použili sadomasochistické doplnky kostýmov. V jednej scénke, ktorá ma evokovať prípravu na štvrtenie tela, si vykladám na nerezový stôl rôzne chirurgické a mäsiarske náradie ako sekáčik na mäso alebo pílku na kosti. Pochopiteľne tam nemohol chýbať humor nám vlastný, takže ako posledný nástroj na stôl vyložím WC kefu. Svoju rolu v klipe si našla aj nám veľmi sympatická motorová píla.“ Smeje sa Peter Deák.

_DSC0149Vo videoklipe „Láska až za hrob“ zaznejú tiež legendárne „hlášky“ zo seriálu Major Zeman. Karpina sa z klipu veľmi teší. Neobyčajný videoklip si kapela režírovala sama v spolupráci so Silviou Rákociovou. Kameramanom klipu je Martin Kolejak a producentom Patricius Gente.

„S klipom sme spokojní, dokonca predčil naše očakávania. Tím ľudí, s ktorým sme robili, sa naladil na našu vlnu a pochopil, akú náladu v klipe chceme dosiahnuť. Major Zeman je dlhodobo náš „obľúbený“ seriál. Už vyše dvadsať rokov som koketoval s myšlienkou o tom, ako by som zaradil niektoré scénky, alebo citáty do našej tvorby. Konečne sa nám to podarilo.“ Doplnil Peter Deák.

_DSC9949Novinku „Láska až za hrob“ predstaví bratislavská rocková kapela Karpina aj na koncerte 20. februára 2015 v bratislavskom klube MMC. Pri príležitosti 5. výročia legendárneho klubu a 25. výročia existencie bratislavskej kapely odznie na koncerte prierez toho najlepšieho z tvorby Karpiny. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na skladby z albumov „Prievidza“ a „Triptych“. Publikum zažije okrem originálnej hudby aj jedinečnú šou s pyrotechnickými efektami a špeciálnymi kostýmami. Chýbať nebudú ani hostia – kapely Medial Banana, Rust 2 Dust, Metallica Intrepid a česká kapela Premier. Vstupenky na  jedinečný koncert kapely Karpina si môžu záujemcovia kúpiť v sieti Ticketportal http://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=20460.

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Silvia Rákociová VISIONFILM

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky