Novinky

KAREL GOTT predstavuje videoklip k piesni Země vstává

Po ročnej odmlke prijal Karel Gott  pozvanie do vypredanej O2 Areny, kde uzavrel päťhodinovú hudobnú show Český mejdan s Impulsem svojou piesňou Země vstává, ktorá je jednou z dvoch noviniek na aktuálnom 2CD Karel Gott 40 slavíků. Veľké finále zdvihlo zo stoličiek počas živej premiéry  piesne viac ako 18 tisíc divákov.  Autormi skladby sú Michal David a Lou Fanánek Hagen. Nádhernú atmosféru vystúpenia zachytáva klip, ktorý bol nakrútený priamo počas koncertu.

Karel Gott o vzniku novej skladby hovorí: Pesnička je od Michala Davida, ktorý ich pre mňa zložil už niekoľko – Posel dobrých zpráv, Cherchéz la femme alebo To stárnutí zrádné. A pretože nás s Michalem spája priateľstvo a pozná ma, tak mi dokáže napísať pieseň naozaj na mieru a vie aj odhadnúť, kedy s ňou mám vyjsť na scénu. Tak to bolo práve aj pri tej poslednej Země vstává, ktorá krásne opísala moje pocity nádherného návratu na scénu.“  

Práve k tejto piesni vznikol nový klip, a to z vystúpenia Karla Gotta v rámci koncertu Český mejdan. Záznam sa nakrúcal na 16 kamier počas veľkého  finále večera.  Rádio Impuls ma požiadalo, aby som uzavrel koncert Český mejdan s Impulsem sólovo práve  touto skladbou,“ prezrádza Karel Gott. Producentom videoklipu je Jan Hruška, ktorý bol súčasne i producentom koncertu. Klip pod taktovkou vynikajúcej réžie Libora Kodada, vyrobila Good TV.

Slávnostné premiérové uvedenie klipu sa odohralo exkluzívne tento týždeň, vo štvrtok  17. novembra  v relácii TopStar magazín Televízie Prima. V rovnakom čase bol klip uvedený  na www.impuls.cz a od dnešného dňa, 18. novembra aj na youtube SUPRAPHON: www.youtube.com/watch?v=pntFeu-iudo

Fotografie  autora Miroslav Žebrák/Stratex sú k dispozícii na bezplatné využitie výhradne k informáciám o klipe Země vstává:

http://media.supraphon.cz/-/karel-gott-ma-exkluzivni-premieru-videoklipu-pisne-zeme-vstava/

zdroj: Adriána Čahojová

foto: Miroslav Žebrák

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky