Novinky

KAPELA ZOČI VOČI UŽ NEMÔŽE!

Ich priaznivci sa ale nemusia obávať. Zoči Voči totiž nemôžu len v texte k novej skladbe s názvom Už nevládzem. Slovenská kapela má inak poriadne našliapnuté.

Fanúšikovia nitrianských Zoči Voči čakali na nový sinel rok a pol. Vydanie preto náležite ocenili – deň po zverejnení kapela doslova ovládla iTunes. Prostredníctvom tejto aplikácie sa nová pesnička Už nevládzem stala v priebehu 24 hodín najpredávanejšou skladbou na Slovensku. „Bol to pre nás šok, ale veľmi pozitívny,“ hovorí spevák Zoči Voči Michal Žitňanský.

Pod nový singel sa ako producent podpísal Jimi Cimbala, ktorý bude s kapelou spolupracovať i na ich treťom albume. „Naša spolupráca vznikla po tom, čo gitarista Jan Pisoň navštívil moje štúdio, ktoré ale v tej dobe ešte nebolo úplne dostavané. O to príjemnejšie bolo, že ho chlapci vzali v úvahu pri realizácií singlu i s tak značným časovým odstupom,“ povedal Cimbala, ktorý spoluprácu so Zoči Voči vníma ako veľmi prínosnú pre obe strany. I navzdory tomu, že novinka Už nevládzem znie viac tvrdšie, než staršia tvorba kapely. „Myslím si, že ta skladba v skutočnosti omnoho tvrdšia je. Chalani to tak cítili, ale chcelo to viac experimentovania v štúdiu, aby sme našli v tej skladbe po aranžérskej a zvukovej stránke takú polohu, s ktorou by sa kapela stotožnila. Toto som považoval za svoju hlavnú úlohu v celom projekte,“ dodáva Cimbala, ktorý je s spoluprácou spokojný nie len z hudobného hľadiska. „Ja a chalani sme si padli do noty i ako ľudia. Preto sa tiež veľmi teším na realizáciu celého albumu.“

Zoči Voči sú v súčasnej dobe na turné, oslávili nový singel a jeho úspech na pódiu. Navzdory nabitému programu, ale stihli k novinke Už nevládzem natočiť i videoklip, v ktorom hraje nádejný slovenský herec Peter Oszlík. „S bubeníkom Vladem Kovárem chodíme hrať futbal, ale o tvorbe Zoči Voči som toho moc nevedel,“ priznal s úsmevom herec nitrianskeho Divadla Andreja Bagara. K účasti na natáčanie ho zlanáril režisér Heňo Varga, klip, ale nebol jeho premiérový. Pred pár rokmi účinkoval po boku Vicy Kerekes vo videoklipe k skladbe Sei nell’anima talianske punkové legendy Gianny Nannini. Spomínať, ale bude i na natáčanie s nitrianskou kapelou. Režisér si totiž na mieste zmyslel, že by sa Oszlík mal pred kamerou oholiť. „Našťastie som v tej dobe nemal žiadne predstavenie, takže s tým nebol problém,“ tvrdí Oszlík.

Zoči Voči

Oficiálny web: http://zocivoci.sk

Oficiálny profil na Bandzone: http://bandzone.cz/zocivoci

Oficiálny profil na Facebooku: http://www.facebook.com/zocivoci

zdroj: Marek Vohralík

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky