Novinky

KAPELA ZOČI VOČI OVLÁDLA SLOVENSKÝ iTUNES!

Za všetko môže nová skladba Už nevládzem. Napriek názvu to má nitrianska kapela Zoči Voči pekne našliapnuté. Aktuálne s pomocou gitaristu a producenta Jimiho Cimbalu a herca Petra Oszlíka.

Fanúšikovia kapely Zoči Voči čakali na jej nový singel rok a pol. Vydanie preto náležite ocenili. Deň po jeho zverejnení kapela doslova ovládla slovenský iTunes. Cez aplikáciu na sťahovanie hudby a videa sa nová skladba Zoči Voči Už nevládzem v priebehu 24 hodín stala najpredávanejšou skladbou na Slovensku. „Bol to pre nás šok. Veľmi pozitívny,“ povedal spevák kapely Michal Žitňanský.

Pod nový singel sa producentsky podpísal Jimi Cimbala, ktorý bude s kapelou Zoči Voči pracovať aj na treťom albume. „Naša spolupráca vznikla na základe exkurzie gitaristu Jana Pisoňa v mojom štúdiu, ktoré však vtedy bolo ešte rozostavané. O to príjemnejšie bolo, že aj so značným časovým odstupom ho chalani pri realizácii singla vzali do úvahy,“ uviedol Jimi, ktorý spoluprácu s kapelou Zoči Voči vníma ako veľmi prínosnú pre obe strany. A to aj napriek tomu, že novinka Už nevládzem znie tvrdšie, ako staršia tvorba kapely. „Myslím si, že v skutočnosti výrazne tvrdšia nie je. Chalani to takto cítili stále, ale chcelo to viac experimentovania v štúdiu, aby sme našli takú polohu skladby po aranžérskej aj zvukovej stánke, aby sa s ňou kapela naozaj stotožnila. Toto som považoval za svoju najdôležitejšiu úlohu v projekte,“ dodal Cimbala, ktorého teší nielen hudobný výsledok spolupráce. „S chalanmi sme si veľmi porozumeli aj po osobnej stránke. Aj preto sa naozaj úprimne teším na realizáciu celého albumu.“

Kapela Zoči Voči nový singel a úspech s ním spojený oslávila na pódiu, pretože je aktuálne na turné. No napriek nahustenému programu stihla k novinke Už nevládzem natočiť aj videoklip, v ktorom si zahral herec Peter Oszlík. „S bubeníkom Vladom Kovárom chodím hrávať futbal, no o tvorbe kapely Zoči Voči som veľa nevedel,“ priznal s úsmevom herec DAB v Nitre. Do videoklipu ho zlanáril režisér Heňo Varga a nebola to jeho premiéra. Pred pár rokmi účinkoval s Vicou Kerekes v klipe ku skladbe Sei nell’anima talianskej punkovej legendy Gianny Nannini. Spomínať bude aj na nakrúcanie pre nitriansku kapelu. Režisér si totiž na pľaci vymyslel, že sa pred kamerou oholí. „Našťastie, nemal som vtedy predstavenia, tak s tým nebol problém,“ tvrdí Oszlík.

zdroj: Nikoleta Kováčová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky