Novinky

Kapela Taktici sa mení na skupinu Tiktaci!

Na svete je nová skupina! Z obľúbenej slovenskej kapely Taktici vznikla nová skupina s názvom Tiktaci! Nová zostava hudobníkov sa čoskoro rozlúči v bratislavskom V-klube so zakladateľom skupiny Vladom Koleničom, a poďakuje mu za prepožičaný názov. Kapela Tiktaci sa následne vo veľkom štýle predstaví 16. mája spolu s legendárnou skupinou Elán na oslavách 50. výročia bratislavského V-klubu. Tiktaci budú naďalej hrať najväčšie hity Taktikov, no pre fanúšikov pripravujú aj úplne nové skladby. Kapela Tiktaci na čele s lídrom Vladimírom Čulíkom predvedie vo V-klube známe hity ako „Blázni“, „10 dkg tresky“, „Dáša“ či „Tunel“ s Jožom Rážom! Na jedinečnom koncerte odznejú aj úplne nové skladby skupiny Tiktaci!

Legendárna kapela slovenskej pop-rockovej scény Taktici po dlhých rokoch pôsobenia na Slovensku zaniká. Fanúšikovia vynikajúcej zostavy hudobníkov sa môžu tešiť na hudobnú tvorbu novej kapely Tiktaci! Už 6. mája sa Vlado Čulík, Ivan Getting, Andrej Jeriga, Elo Vojta a Oto Váhovský symbolicky rozlúčia s názvom Taktici a poďakujú sa pôvodnému zakladateľovi Taktikov Vladovi Koleničovi. Nový názov Tiktaci je predzvesťou novej tvorby piatich hudobníkov!

Pri príležitosti návštevy Vlada Koleniča sa skupina poďakuje za prepožičaný titul Taktici a dôstojne mu ho odovzdá naspäť. Týmto existencia slovenskej verzie skupiny Taktici skončí. Ďalej budeme pokračovať pod novým názvom Tiktaci. Produkcia bude rovnaká ako doteraz, akurát budú viac pribúdať nové pesničky. Názov Tiktaci má v sebe posolstvo, ktoré Taktici zanechali nenaplnené po odchode v roku 1979.“ Vysvetlil spevák, gitarista a skladateľ Vladimír Čulík.

Nová kapela Tiktaci sa vo veľkom štýle predstaví už 16. mája  spolu s legendárnou skupinou Elán pri príležitosti osláv 50. výročia bratislavského V-klubu. Tiktaci odpália najväčšie hity kapely Taktici aj úplné novinky!

IMG_2757„Viem, že táto zmena nebude ľahká pre okruh ľudí, ktorí boli zvyknutí na Taktikov, ale verím, že ich nesklameme. Popri našej novej tvorbe budeme hrávať aj staré skladby Taktikov ako to bolo doteraz a hlavne v zodpovedajúcej kvalite. Pribúdať budú však aj nové pesničky.“ Doplnil Vladimír Čulík.

Tiktaci predvedú na oslavách 50. výročia legendárneho V-klubu nestarnúce hity ako „Blázni“, „10 dkg tresky“, „Dáša“ aj „Tunel“ s Jožom Rážom. Premiéru bude mať aj úplne nové single kapely Tiktaci!

Niekoľko pesničiek od starých Taktikov zahráme ako spomienku na skupinu, ktorá bola určité obdobie neoddeliteľnou súčasťou života V-klubu. Opäť sa na jednom pódiu stretneme s Elánom a veľmi sa už všetci tešíme. Skladbu „Tunel“ zahráme ako prvú v novom aranžmáne. Spolu zahráme 8 skladieb a dve z nich budú novinky kapely Tiktaci.“ Uzavrel Vladimír Čulík.

Prvé vystúpenia pôvodnej skupiny Taktici odzneli práve v bratislavskom V-klube. Kapela hrala pôvodné, slovenské melodické a optimisticky ladené piesne. Výraznou postavou Taktikov bol líder skupiny a spevák Vlado Kolenič. Medzi najväčšie hity kapely patrili piesne „Priateľ“ „Telefón“ „10 dkg tresky“, „Zmrzlina“, „Dáša“, „Vodka“ „Predavačka lángošov“ „Tanečník“ „Blázni“. V roku 1979 dostali Taktici pozvanie na koncertné turné do Anglicka ako predkapela Garryho Glittera, no po zákaze vycestovať sa Vlado Kolenič, Július Mikeš a Štefan Peller rozhodli emigrovať do USA. V roku 1989 sa o oživenie produkcie skupiny Taktici postarala kapela Nový Al-bum, ktorá hrávala cover-verzie hitov Taktici. V roku 2000 vydali dva albumy s titulom „Nový Al-bum – Taktici“. V roku 2004, počas krstu tretieho albumu s názvom „Taktici 2004 The Best of“, dostala kapela Nový Al-bum povolenie od Vlada Koleniča používať meno Taktici. V roku 2005 vyšiel kapele album s názvom „Taktici 2005“, na ktorom hosťoval aj Jožo Ráž so skladbu „Tunel“. Taktici sa v roku 2005 stali predkapelou na turné skupiny Elán Tour 2005. V tom istom roku sa v ankete Slávik stala skupina Taktici „Skokanom roka“. Kapela okrem duetu s Jožom Rážom nahrala niekoľko úspešných rádiových singlov ako „Seňorita Margarita“, „Láska cez mobil“, či „Diéta“. V roku 2007 nahrali Taktici ďalší štúdiový albumTaktici 2007 – Imidž je nanič, keď ležíš v cintoríne“. Na albume sa nachádza aj duet „Keď ma podvedieš“ s Luckou Vondráčkovou. Viac informácii o novej skupine Tiktaci už čoskoro nájdete na www.tiktaci.sk.

zdroj: Nora Krchňáková

foto:  Laco Vlha /interiérové/ Jozef Janíček /exteriérové/

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky