Novinky

Kapela Peacock Ball pokrstila debut, na pódiu to odpálili aj s hudobnou legendou Mariánom Vargom

Banskobystrická kapela Peacock Ball vo vypredanom klube 77 v rodnom meste pokrstila svoje debutové CD – „DŽ. Album, ktorý nahrávali v uznávanom nahrávacom štúdiu PJ SOUND STUDIO s producentom Peťom Dobríkom, popolom z cigary pokrstil výnimočný muzikant Marián Varga.

„Marián Varga je slovenská legenda, hudobník, ktorého si veľmi vážime a rešpektujeme. Spoločne s kapelou sme sa zhodli, že ho skúsime osloviť. Podarilo sa to a my sme radi, že sme s ním mohli stáť na jednom pódiu,“ prezradil Peťo Komora, klávesák skupiny Peacock Ball. „Marián si pofajčil svoj dútnik, ktorý má stále so sebou – a ním aj pokrstil album,” dodal Komora.

Na krste si fanúšikovia mohli vychutnať takmer dva a pol hodinový energický koncert, počas ktorého si kapela dokonca zahrala aj jednu spoločnú skladbu s krstným otcom albumu Mariánom Vargom.

10934114_10203423981785333_7086597425373110817_oKapela na krste prezradila, že v tomto roku chystajú  klubové turné nielen na Slovensku, ale riešia aj zahraničnú scénu, konkrétne Viedeň a Českú republiku.

PEACOCK BALL je mladá psychedelicko-rock’n’rollová formácia, ktorá vznikla koncom roka 2012. „Inštrumentálne poňatie, energická show, gitarová improvizácia a prvky psychedélie“ –  aj takto by sa dala stručne charakterizovať tvorba a vystupovanie kapely. Influencie rockovej scény 60 a 70 rokov, ako aj súčasnej progresívnej scény, doplnené o zvuk legendárnych orgánov hammond, ešte intenzívnejšie umocňujú celkový vintage charakter kapely.

Členovia:

Andrej Kováčik – guitar
Peter Komora – hammond L100 organ
Vladimír Šipkovský – bass guitar
Tony Benedek – drums

zdroj: Andrea Pivarčiová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky