Novinky

Kapela Květy má nový videoklip, hlavní roli hraje Brno.

Najnovší videoklip Město natočila kapela Květy v pôvodnom zložení.

Režisérom videa na doposiaľ nevydanú skladbu Město je Jan Fuksa. Pesnička je pripravená pre retrospektívny album, ktorý ponesie meno Starý Kortykoid. Dátum vydania týchto raritných nahrávok ešte nie je stanovené, ale Martin E. Kyšperský a Aleš Pilgr natočili väčšinu piesni v zostave s basgitaristom Ondřejom Čechom a huslistom Albertom Novákom. A súčasné video je rozlúčenie s touto zostavou Květy, ktorá sa premení v trio s multiinštrumentalistom Ondřejom Kyasom.

Martin E. Kyšperský predstavuje videoklip, ktorý sa natáčal v brnenských uliciach. „Skladba ´Město´ nepotrebuje vysvetlenie, pretože sa v nej všetko hovorí úplne rovno a bez okolkov. Ale tiež chcem povedať, že je to lepšie, než to bývalo v dobe kedy som pieseň písal. Brno sa mení, mnoho nových pekných kaviarni, čisté parky s pouličnými klavírmi, dokonca i ľudia v politike, ktorým máme chuť veriť. Je v tom nádej. Vždy závisí na uhle pohľadu – dá sa na to pozerať i nahnevane. A o tom je ta pesnička.

Květy akurát aktuálne dolaďujú svoj repertoár novej zostavy (viz.: http://www.indies.eu/label/info/2029/kapela-kvety-v-bodu-zlomu/ ) v ktorej budú vystupovať už od septembra tohoto roku.

zdroj: Přemysl Štěpánek

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky