NovinkyKam na koncert?

Kapela Buty odpáli v Ateliéri Babylon najväčšie hity s výnimočným rómskym umelcom!

Ikona českej hudobnej scény, skupina Buty, odohrá už 16. apríla koncert v Ateliéri Babylon! Populárni hudobníci odpália pred bratislavským publikom tie najväčšie hity 30-ročnej tvorby. Na trojhodinovom koncerte s názvom „ THE BEST OF BUTY“ vystúpi aj jedinečný rómsky umelec Mário Bihári. Na koncert v Bratislave sa muzikanti z BUTY starostlivo pripravovali spolu so svojim špeciálnym hosťom. V jedinečnom spojení umelcov zaznejú hity ako „Kočka“, „Továrna“ alebo „Tady Máš“. Chýbať nebude ani legendárny „František“, či „Jedno ráno“, „Tramtáryje“ a „Nad stádem koní“!

Oceňovaná česká skupina Buty odohrá 16. apríla v bratislavskom Ateliéri Babylon najväčšie hudobné pecky z takmer 30-ročnej tvorby. Na koncert s názvom „The Best Of“ sa populárni muzikanti dôkladne pripravovali spolu s nevidomým rómskym umelcov, Máriom Bihárim. Publikum sa tak môže tešiť na najväčšie hudobné delikatesy v podaní legendárnej ostravskej skupiny a jedinečného hudobníka. Na koncerte odznejú okrem nestarnúcich hitov ako sú „František“, či „Jedno ráno“, aj napríklad skladby „Kočka“, „Továrna“ alebo „Tady Máš“.

„Na koncert v Bratislave sme sa naozaj riadne pripravovali a na niekoľko etáp. Prvá etapa je fakt dlhá. Budúci rok to bude už poctivých 30 rokov. Ale teraz vážne, s Máriom Bihárim sme mali niekoľko skúšok a jeden koncert v Prahe. Dohodli sme sa aj na skúšku v Bratislave. Máme s ním pripravených asi 10 vecí, mimo iných skladby „Kočka“, „Továrna“, „Tady máš“, „Pes“, „Maso“, „Do ruska“ či „Tata“.“ Prezradil Richard Kroczek, bubeník a manažér skupiny Buty.

buty_dalas_FB_timlineČeskí populárni hudobníci z Buty hrajú na Slovensku veľmi radi kvôli skvelým fanúšikom. Na koncerte v Ateliéri Babylon čaká priaznivcov Buty žánrovo pestrý trojhodinový koncert. Paleta rôznych hudobných štýlov a nápadité, vtipné texty sú zárukou vynikajúceho hudobného zážitku.

„So Slovákmi máme určite veľa skvelých vzájomných zážitkov. Na jeden si pamätám veľmi dobre, pretože sa stal nedávno v Prahe. Navzájom sme si hovorili vtipy na Slovákov a Čechov, do toho popíjali bratsky pivečko a hrali až do rána. Na koncert v Bratislave sa moc tešíme, bude sa tiež vysielať v priamom prenose cez Clubstreamer.“ Dodal Richard Kroczek.

Kapela Buty vznikla v roku 1986 zo skupín U238 a B komplex. Zakladajúcimi členmi sú Richard Kroczek a Radek Pastrňák. Skupina hrá v zostave Radek Pastrňák – gitara, spev, Richard Kroczek – bicie, Petr Vavřík – basgitara, Milan Nytra – klávesy a Milan Straka – dychové nástroje.

Nenechajte si ujsť naživo jedinečnú skupinu Buty 16. apríla 2015 v bratislavskom Ateliéri Babylon o 20.00 hodine. Vstupenky sú dostupné prostredníctvom siete Ticketportal na  http://www.atelierbabylon.sk/program/koncert/521-buty14

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Boris Renner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky