NovinkyKam na koncert?

Kanadskí Billy Talent vystúpia v Trenčíne už 31. júla!

Obľúbená punkrocková kapela z Ontaria sa po vydaní albumu Afraid of Heights vydala na husté koncertné turné takmer po celej planéte. Posledný júlový deň budeme mať jedinečnú možnosť zažiť ich koncert v trenčianskom Piano Clube. V úlohe predsokana sa predstavia britskí Tigress.

Piaty štúdiový album Afraid of Heights, obsahujúci dvanásť skladieb, vyšiel 29. júla 2016. Pre nás stredoeurópanov je milou raritou obal a booklet tohto cédéčka, ktorý vytvoril chorvátsky ilustrátor Igor Hofbauer. S albumom je však spojené aj najnáročnejšie obdobie kapely Billy Talent. Pred samotným nahrávaním sa situácia v skupine skomplikovala kvôli výrazne zhoršenému zdravotnému stavu bubeníka Aarona Solowoniuka, ktorému bola stanovená diagnóza skleróza multiplex. Počas nahrávania a tiež na celom turné ho nahradil Jordan Hastings.

Mesiac pred vyjdením albumu vyrazili Billy Talent na Afraid of Heights Tour, obrovské pätnásťmesačné turné po všetkých kontinentoch zemegule (okrem Austrálie a Antarktídy), ktoré skončí v závere augusta 2017.

Albumu sa dobre darí v rebríčkoch hitparád. Na prvom mieste sa umiestnil v Rakúsku, Kanade, Nemecku aj Švajčiarsku. Pochádzajú z neho známe single Afraid of Heights, Louder Than the DJ, Big Red Gun a Ghost Ship of Cannibal Rats. Album zvíťazil v kanadských The Casby Awards v kategórii Favorite New Album a ušli sa mu dve nominácie na Juno Awards (Kapela roka a Rockový album roka).

TIGRESS_Promo2017_24Väčšina koncertov Billy Talent počas leta prebieha v priestoroch obrovských open-air festivalov. Na Slovensku pôjde o špeciálnu, kontaktnejšiu formu. Skupina totiž súhlasila s klubovým priestorom pre menej ako tisíc návštevníkov. Vďaka tomu ich koncert zažijeme v trenčianskom Piano Clube. Pre fanúšikov nie je náročné nájsť na internete setlisty z tohto turné, finalizáciu výberu skladieb si však skupina ponecháva pre každé mesto ako prekvapenie. Návštevníci sa určite môžu tešiť na prierez aktuálnym albumom Afraid of Heights aj smršť starších hitov.

Billy Talent si ako support pozvali mladú skupinu z britského Essexu – Tigress. Ide o päťčlennú pop-rockovú formáciu so zaujímavou speváčkou. Skupina doteraz vydala dve EP – Human (2015) a Like It Is (2017), na ktoré mali v Británii príjemné recenzie a skladby sa dostali do niekoľkých okruhov rádiostaníc BBC.

BILLY TALENT / CAN

Support: Tigress / UK

31. júl 2017, TRENČÍN, Piano Club

Vstupenky s dizajnom: http://zijemehudbou.sk/vstupenky/billy-talent-17/

Vstupenky: http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/11035/billy-talent

FB event: https://www.facebook.com/events/1328705460501237/

www.billytalent.com

pieseň Viking Death March: https://youtu.be/VRFCMM3bra8

pieseň Fallen Leaves: https://youtu.be/RPg63uxYwN0

http://www.tigressofficial.com/

pieseň Alive: https://youtu.be/KTyccjrZ-ts

pieseň Headaches: https://youtu.be/_c-X-31wc8k

zdroj: Bibiána Grebeňová Šedivá

Foto BT: Dustin Rabin

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky