Novinky

Juraj Zaujec sa chcel zastreliť!

V novom klipe hral dvojrolu, s revolverom naháňal svoje druhé ja

Finalista súťaže Hlas ČeskoSlovenska, sympatický spevák Juraj Zaujec, sa chcel zastreliť. Nie však zo zúfalstva. Prinútil ho k tomu režisér nového klipu. Jurajov singel Jednou ranou v druhej polovici minulého roka bodoval úspešne v slovenských rádiách. „K pesničke, ktorá je v rámci slovenskej reality úspešná patrí aj videoklip. Verím, že ľudí zaujme,“ hovorí spevák. Klip teraz smeruje prostredníctvom internetu a televíznych staníc k fanúšikom.

Réžie klipu sa ujal mladý filmár Randy Cold. „Vymyslel príbeh, v ktorom hrám dvojúlohu, svoje dobré a zlé ja. Dobrý Juraj uteká pred zlým Jurajom, ktorý chce toho dobrého Juraja zastreliť,“ poodhaľuje spevák pozadie práce na klipe. „Sú tam aj nejaké na prvý pohľad kaskadérske alebo minimálne krkolomné scény, skákal som však do piesku, takže sa mi nič nestalo,“ dodáva. Klip Jednou ranou sa nakrúcal ešte vlani v jeseni na Záhorí, pre diváka však môže pôsobiť aj tak, ako keby vznikal v mexickej púšti.

„Nakrúcanie bol pre mňa skvelý zážitok,“ hovorí Juraj Zaujec. „Počas troch dní som vystriedal viacero kostýmov, liali na mňa vodu a nechali ma potiť sa na slnku,“ spomína s úsmevom. Filmovačku považuje za vynikajúcu skúsenosť.

Na otázku, aké sú jeho ďalšie plány, reagoval obľúbený spevák, ktorý ako jediný slovenský finalista Hlasu ČeskoSlovenska uspel aj v ostatnom Slávikovi, s úsmevom. „Súťaž priniesla množstvo vystúpení, prakticky od júna až do decembra som sa nezastavil, spolu s kapelou sme odohrali desiatky vystúpení vrátane festivalov,“ opisuje.

Popri koncertovaní sa intenzívne venoval aj vystupovaniu v televízií. „Veľmi si vážim priestor, ktorý som dostal od tvorcov Legiend popu. Podľa ohlasov moja interpretácia hitov Waldemara Matušku, Dalibora Jandu, Karola Duchoňa či Ivana Krajíčka divákov zaujala.“

V súvislosti s ďalšími plánmi hovorí: „Verím, že čoskoro dostanem k fanúšikom svoje nové pesničky,“ tvrdí. Podľa jeho slov má pripravených niekoľko nahrávok, z ktorých jedna by už čoskoro mohla byť novým singlom. „Jedna pesnička je o láske, ďalšia je mierne protištátna, pri jednej sa ma ľudia pýtajú, či to myslím vážne. Ale všetky sú zo života a o živote a verím, že sa postupne uchytia a ľuďom sa budú páčiť,“ zahaľuje spevák Juraj Zaujec svoju budúcnosť.

„Momentálne sa sústreďujem na prácu okolo propagácie klipu k pesničke Jednou ranou, novinky okolo ďalšieho singla sa fanúšikovia dozvedia v pravý čas,“ dodáva. Svojim priaznivcom sľubuje, že na nich stále myslí a má pre nich pripravený celý kufor vynikajúcich pesničiek. „Všetko má svoj čas. V súčasnosti som pracovne vyťažený ako hlasový pedagóg finalistov v aktuálnej SuperStar. Viem, že tak, ako dozrel na premiéru klipu, už dozrieva aj na ďalšie prekvapenia,“ uzatvára Juraj Zaujec.

zdroj: Peter Lehotský

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky