NovinkyKam na koncert?

Juraj Kupec vydal svoj prvý sólový album “SOM TO JA”

Známy slovenský spevák, gitarista, skladateľ a hudobný producent Juraj Kupec po takmer dvojročnej intenzívnej práci v štúdiu Kupec Records, vydáva svoj debutový “sólo” album “Som to ja” Na albume, ktorý vznikal v spolupráci s hudobným producentom Jožkom Šebom sa Juraj prezentuje prvý krát výrazne aj ako spevák.

“Od svojich 15 tich sa venujem naplno hudbe, prevažne vlastnej tvorbe, vždy som rád spieval popri gitare v  predošlých projektoch a kapelách , ale bol to prevažne druhý hlas. Na prvom mieste bola u mňa vždy gitara, skladanie pesničiek a ako kapelník som držal kormidlo v rôznych projektoch. Cítim, že dozrel čas, aby som svoje zážitky a životné skúsenosti vyjadril aj spevom,” prezradil o svojom spievaní Juraj.

Album predstavuje 12 nových autorských skladieb. Na ich nahrávaní sa podieľali Jurajovi hudobní priatelia a dlhoroční spolupracovníci. Texty na album napísali vekovo aj profesionálne rôznorodí textári.

S nahrávaním albumu mi pomáhali aj moji priatelia a spoluhráči: Stanko Kociov (bicie), Daniel Urban (basova gitara), Matej Mikloš (klávesy), Martin Gašpar (basová gitara) a Igor Ajdži Sabo (bicie). Som im veľmi vďačný za ich pomoc a spoluprácu. Ďalšia moja veľká vďaka patrí aj mojim priatelom textárom: Kamilovi Peterajovi, Monike Hajšovej, Sime Martausovej, Ivanovi Hoffmanovi, Petrovi Papšovi, Rudovi Rusiňákovi, Lacovi Ontokovi a Jánovi Medvecovi za perfekné slová, ktoré pre mňa napísali,” zakončil s vďakou výpočet spolupracovníkov Juraj Kupec.

Nový album “Som to ja” uvedie Juraj Kupec do života v piatok 20.mája 2016 na koncerte v bratislavskom Rock Café, kde album pokrstí Kamil Peteraj.

Juraj Kupec má na konte spoluprácu s poprednými interpretmi českej i slovenskej hudobnej scény (No name, Jana Kirschner, Peter Cmorik, Pavol Hammel, Tublatanka, Peter Lipa, Andrej Šeban, Lenka Filipová a ďalší). Je niekoľkonásobným držiteľ ocenení : Producent roku a Zvuk roku. Za zvuk a ako producent roka dostal tieto ceny: Producent roka 2000 ( No Name – Počkám si na zázrak), Zvuk roka 2000 ( Andrej Šeban – Bezvetrie), Zvuk roka 2001 (Peter Lipa – …v najlepších rokoch), Zvuk roka  2002 (Jana Kirschner – Pelikán), Zvuk roka 2003 (Jana Kirschner – Veci čo sa dejú), Producent roka 2003. remake hitu Money Factor – Vráť trochu lásky medzi nás, Zvuk roka 2005 (Peter Lipa – Lipa spieva Lasicu), Zvuk roka 2006 (Peter Cmorik – Nádherný deň), a ako autor cenu za skladbu Dážď (najúspešnejšia pieseň roka 2006).

Aktuálne koncerty :

10.6.2016

Blue Note –  Nové Mesto nad Váhom

17.6.2016

Váhovce štadion

zdroj: Rado Mešša

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky