Novinky

Jimi Cimbala: Pohreb na narodky? Prečo nie?

Jimi Cimbala nesporne patrí k popredným Slovenským gitaristom a jeho sóla sú ozdobou nejednej známej skladby. Taktiež ho mnohí poznajú z koncertných pódií, kde svojou hrou doprevádza tých najznámejších spevákov a to nie len na Slovensku.

Do najširšieho povedomia sa však dostal aj vďaka účinkovaniu vo veľkých hudobných TV projektoch, ako Superstar či hlas ČeskoSlovenska, kde spolu so svojimi kolegami doprevádzal účinkujúcich v týchto projektoch.

Jimi síce má na svojom konte nespočetné množstvo nahrávok, no so svojim sólovým gitarovým debutom prichádza až teraz. Inštrumentálna gitarová hudba ho sprevádza celý život, no ako sám tvrdí múzu treba počúvať veľmi starostlivo a preto sa rozhodol tiež prispieť svojou tvorbou k tomuto hudobnému žánru.

“Nie je to žiadny uponáhľaný krok. Keď som mal inšpiráciu, tak som tvoril a nápady si odkladal. Keď som si počúval niektoré demá bol som rád, že mám od nich časový odstup a počujem ich inými ušami, ako niekedy. Za ten čas som nadobudol veľa skúseností a som rád, že ich môžem využiť aj na takomto gitarovom albume”; hovorí Jimi.

Pilotnú skladbu s názvom GREATEST LOVE FUNERAL Jimi zverejnil v deň svojich narodenín a za zaujímavosť stoji aj fakt, že táto skladba je voľne stiahnuteľná na jeho FB Fanpage a pre gitaristov, ktorí by si skladbu chceli zahrať je tam k dispozícii aj podklad skladby. Či sa mu podarila môžete posúdiť sami.

Zdroj: Randal Group

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky