NovinkyKam na koncert?

Jesenné turné Jany Kirschner bude jedinečnou príležitosťou vidieť projekt MORUŠA: ČIERNA naživo!

Jana Kirschner už o tri týždne vyráža na unikátne turné MORUŠA: ČIERNA Tour. V ôsmich slovenských mestách budú mať diváci jedinečnú príležitosť vidieť a počuť tento  projekt poslednýkrát. Speváčka a skladateľka si pre fanúšikov pripravila aj ďalšiu hudobnú lahôdku. Jana Kirschner v týchto dňoch finalizuje nový remixový album MORUŠA: REMIXED, na ktorom sa podieľali remixéri  a umelci z celej Európy! Nové CD pokrstí Jana na jednom z koncertov turné, ktoré bude pastvou nielen pre uši, ale aj pre oči. Turné prináša pod hlavičkou Orange Music Live generálny partner, spoločnosť Orange Slovensko.

Speváčka a skladateľka Jana Kirschner sa 10 mesiacov po narodení druhej dcéry naplno vrhá do práce a fanúšikom sľubuje výnimočnú jeseň. Už čoskoro vyráža na unikátne turné MORUŠA: ČIERNA Tour.

“Jesenné turné je možno poslednou príležitosťou vidieť Morušu: Čiernu a aj iné veľké piesne z albumu Moruša: Biela. Dúfame, že turné bude mať úspech a ľudia, pre ktorých to celé robíme, prídu, zabavia sa a uvidia ma i v úplne nových polohách a úlohách. Zahráme skladby z albumu Moruša: Čierna, rovnako ako aj hity z mojich predchádzajúcich albumov. Turné vnímam ako vyvrcholenie celého projektu i našej trojročnej práce. Je pre nás dôležité, dať ľuďom úžasný zážitok a niečo, na čo, veríme, nezabudnú celý život. Fanúšikovia sa tešia, posielajú nám rôzne priania a žiadosti. Aj ja sa teším na nich, ako aj na to, že budem opäť chvíľu doma,” vyznala sa Jana Kirschner.

IMG_5786Jedinečný projekt MORUŠA je rozdelený na dve časti – Biela a Čierna. Prvá časť MORUŠA: BIELA vyšla v novembri 2013 a stretla sa s obrovským úspechom u fanúšikov aj hudobných kritikov. Druhá časť projektu, MORUŠA: ČIERNA, dosiahla už mesiac po vydaní platinový status za predaj nosičov na Slovensku. Jana Kirschner pripravuje pre fanúšikov aj ďalšie hudobné lahôdky.

„Na turné bude k dispozícii aj nový zaujímavý remixový album MORUŠA: REMIXED, na ktorom sa podieľali hudobníci a umelci z celej Európy. Tento album by sme mali pokrstiť práve na jednom z koncertov. Takisto by sme chceli urobiť ďalší obrazový materiál a minimálne jeden z koncertov nahrať,“ prezrádza plány Jana Kirschner.

Famózna umelkyňa zahrá s novou zostavou hudobníkov, s ktorými začína intenzívne skúšať. A to pod vedením Janinho partnera a producenta celého projektu Eddieho Stevensa.

„Čo sa týka kapely, takmer všetko je v procese. Muzikanti majú svoje „party“ a keďže nás je veľa, vyžaduje sa od nás všetkých absolútna pripravenosť. Skúša sa na tri časti. Nemám však s nimi žiadne problémy, sú to profesionáli. Takisto ako aj tím, ktorý Morušu pripravuje, vrátane techniky a vizuálov,“ konštatoval Eddie Stevens.

IMG_5787“Bude nás o čosi menej ako na koncertoch Moruša: Biela, ale pribudli aj noví ľudia, napríklad  fínsky vibrafonista Ilkka Uksila. Je to talentovaný chalan, ktorý študuje v Berlíne a tešíme sa na to, čo do tohto projektu prinesie. Okrem toho všetci hrajú ešte na nejaký iný nástroj a počas koncertu sa budeme striedať, je to pestré. Koncerty budú opäť nielen mixom žánrov, ale aj farieb. A to vďaka vizuálnemu umelcovi Ondrejovi Ševčíkovi, ktorý pracuje s netradičnou technikou kamerovej spätnej väzby. Technicky tomu vôbec nerozumiem, no vyzerá to skvele a všetko sa tvorí priamo na mieste. To znamená, že každý koncert má iný priebeh a je vizuálne iný. Mala by to byť pastva nielen pre uši, ale aj pre oči,“ vysvetľuje s nadšením Jana Kirschner.

V takejto hudobnej zostave máme možnosť počuť Janu Kirscher na jesennom turné pravdepodobne naposledy! Príďte si vychutnať skladby z platinového albumu Jany Kirschner MORUŠA: ČIERNA, „Muzika“, „Na krídlach divých včiel“ či „Duch mesta“, ale aj iné veľké hity v novom hudobnom aranžmáne. Fanúšikovia sa tak vďaka Orange Music Live môžu tešiť na hudobne aj vizuálne zaujímavú šou, ktorá odštartuje na jeseň na Slovensku pod názvom MORUŠA: ČIERNA Tour. Vstupenky sú dostupné prostredníctvom siete Ticketportal a na miestach konania. Všetky informácie nájdete na www.janakirschner.com a na https://www.facebook.com/janakirschner?fref=ts

 MORUŠA: ČIERNA Tour 2015

8.10. 2015 Banská Bystrica 18:00, 21:00, Záhrada –  Centrum nezávislej kultúry
9.10. 2015 Žilina, Synagóga
10.10. 2015 Martin, Kino Strojár
11.10. 2015 Trenčín, Piano club
23.10. 2015 Nitra, Klub Nájomná jednotka 102
24.10. 2015 Prešov, Kino Scala
25.10. 2015 Košice, Tabačka Kulturfabrik

28.10. 2015 Bratislava, Stará tržnica

zdroj: Jana Kirschner

foto: Viktor Cicko

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky