Novinky

Jeff Beck už o mesiac na Jarných džezákoch

Jarné džezáky samozrejme neobídu ani Bratislavu. Putovný festival, ktorý začal v apríli v Komárne, bude pokračovať v Nitre a Košiciach a vyvrcholí koncertom geniálneho gitaristu Jeffa Becka v Bratislave. Bratislavskú časť v športovej hale na Pasienkoch 24. júna otvorí banskobystrická funk-jazzová kapela Sto Múch, štafetu preberie viedenský osemčlenný funk-bluesový orchester Hot Pants Road Club a čerešničkou na torte nielen pre hudobných fajnšmekrov bude koncert Jeffa Becka s kapelou.

JEFF BECK je podľa Erica Claptona najlepším gitaristom široko-ďaleko. Jeho slová potvrdzujú aj mnohé hudobné ocenenia, ktoré v doterajšej kariére Jeff Beck získal, len od americkej Grammy ich získal osem. Do Bratislavy príde tento skvelý britský gitarista v rámci svojho prebiehajúceho turné so špičkovou doprovodnou kapelou. Narada Michael Walden je bubeník, ktorý hrával s legendami ako Aretha Franklin, Stevie Wonder, Sting, Mahavishnu Orchestra či The Temptations. Okrem toho pôsobí aj ako producent a za svoju prácu získal Grammy za debuty speváčok Whitney Houston a Mariah Carey. Jason Rebello je už niekoľko rokov stálym klavíristom Jeffa Becka nielen na koncertoch, ale aj pri nahrávaní štúdiových albumov. Rhondu Smith už slovenské publikum pozná. Basgitaristka, ktorá začínala v kapele Princa a neskôr spolupracovala s Beyonce, Erykah Badu, Candy Dulfer či George Clinton. Na Slovensku vystúpila v roku 2009 v rámci Jarných Bratislavských jazzových dní so svojím projektom Karma Deuce.

HOT PANTS ROAD CLUB do Bratislavy pricestuje z neďalekej Viedne. Osemčlenná kapela, ktorá sa svojou energiou a zvukom vyrovná bigbandom, už účinkovala na koncertoch hviezd ako Maceo Parker, Dr. John, Hot Chocolate, Zucchero či Al Green. Tento funk-bluesový orchester má na konte desať albumov a patrí medzi najobľúbenejšie kapely tohto žánru v Rakúsku.

STO MÚCH je banskobystrická šialená partička, ktorá podľa vlastných slov dáva dôraz na slovenský spev a jeho zrozumiteľnosť, zvukomalebnosť, inštru-mentalitu členov skupiny neprekračujúcu ich vlastné možnosti. Kapela sa však sústredí aj na vizuálnu stránku vystúpení a počas koncertov dopĺňajú humorné texty pestrými a nápaditými kostýmami. Sto múch majú doteraz v diskografii dva vlastné albumy, na leto 2011 majú naplánované vydanie 2cd s názvom Skorotlčúce.

Foto: Archív

Autor: Silvia Turnerova

Web: www.bjd.sk

Fanpage: www.facebook.com/bjd.sk

 

 

 

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky