NovinkyKam na koncert?

Jarná edícia Never Say Die! navštívi Prahu v čele s Emmure, Northlane a Despised Icon

Do Prahy sa v apríli vráti najznámejšia európska hardcorová tour Never Say Die! Putovný festival každoročne zoznamuje publikum s mladou a nádejnou krvou svetovej hardcore/metal scény. Jarná edícia sa ale tentokrát líši – sľubuje totiž našľapaný lineup zostavený predovšetkým z preverených mien.

Headlineri Emmure stavia svoj sound na neuveriteľne silných, chytľavých a brutálne moshovacích beatdownoch, doplnených elektronickými vsuvkami a charakteristickým vokálom Frankieho Palmeriho.

Ďalšou kapelou v zozname je tiež austrálsky metalcore Northlane, ktorý si môžu fanúšikovia pamätať napr. z pražského koncertu s Parkway Drive a Heaven Shall Burn v novembri 2014. Northlane spĺňajú všetky štandardy súčasnej metalcorovej vlny, ktoré však vylepšujú osobitým zvukom, citom pre epické gradujúce skladby so silnými melódiami.

nsdt2016layer1V jarnej zostave Never Say Die! tiež nájdete kultových Kanaďanov Despised Icon, ktorí patria k pionierom deathcoru. Kapela sa vrátila na scénu po štvorročnej pauze v roku 2014, na následovníka albumu Day of mourning (2009) sa však stále čaká.

Chelsea Grin sa pre zmenu zapísali ako kapela s osobitým hudobným prejavom, typickými hrdelnými vokálmi a breakdowny ostrými ako šliahnutie bičom. Našliapaný lineup uzatvára melodický hardcore Hundredth z USA a austrálsky hardcore/punk Hellions.

Vstupenky na Never Say Die! 2016 sú k dispozícii vo všetkých bežných predpredajných sieťach, viac informácií nájdete na webe usporiadateľskej agentúry www.obscure.cz.

FB event: https://www.facebook.com/events/1229332507084091/

Ďalšie súvisiace linky:

https://www.facebook.com/emmure/

https://www.facebook.com/northlane/

https://www.facebook.com/despisedicon/

https://www.facebook.com/ChelseaGrinMetal/

https://www.facebook.com/HUNDREDTH/

https://www.facebook.com/hellionsaus/

www.obscure.cz

Emmure (USA), Northlane (AUS), Despised Icon (CAN), Chelsea Grin (USA), Hundredth (USA), Hellions (USA)

25.4. 2016 od 18:00

MeetFactory, Praha

zdroj: Radek Pavlovič

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky