Novinky

Janais nakrútila klip s návštevníkmi Bratislavy

Novinku s názvom Heart počuli koncom augusta ako prví návštevníci festivalu Lodenica, video k nej zverejnila Janais len pred pár dňami. Na veselom bezstarostnom klipe vôbec nevidno, v akom strese sa rodil.

Speváčka Janais má na svojom konte dva albumy SvetabojEufória. Jej fanúšikovia obdivujúci krehké popové piesne spievané v slovenčine, ale aj angličtine a francúzštine čakajú na tretí. Zatiaľ im musí stačiť len ochutnávka v podobe skladby Heart. Video k nej Janais aj spolu so skupinou nahrala v centre Bratislavy uprostred nič netušiacich turistov.

janais2„Páčia sa mi klipy speváčky Zaz alebo Caro Emerald, v ktorých si tiež len tak na ulici s kapelou zahrajú. Má to šmrnc a atmosféru,“ hovorí Janais. „Ten náš sme ešte doplnili aj o zábery baviacich sa okoloidúcich divákov.“ Úplnou náhodou sa medzi nimi vyskytol aj známy slovenský paralympionik Marek Margoč, ktorý sa vo videu takisto mihne. To však nebolo jediné prekvapenie pri nakrúcaní. „Naplánovali sme si ho na nedeľu, no zvláštne udalosti sa začali diať už deň predtým. V sobotu sme s manželom a deťmi cestovali na kúpalisko do Rakúska a dostali mastnú pokutu. Večer sme sa vymkli z bytu. A v nedeľu ráno si dcérka pri bicyklovaní rozbila hlavu a museli sme s ňou ísť na pohotovosť. Takmer sme nakrúcanie zrušili,“ spomína Janais. Dvojnásobná mamička to pri organizovaní vlastného voľného času vôbec nemá ľahké, tobôž keď jej manžel hrá v jej sprievodnej skupine.

janais3Nálada pri nakrúcaní klipu bola napokon skvelá, Janais dokonca využila voľne prístupný klavír na nádvorí pri Primaciálnom paláci. „Tety z knižnice boli najprv z nášho nápadu dosť vystresované. Keď zbadali, ako ku klavíru vykladáme bubon, skoro nás vyhodili. Vyprosili sme si u nich 20 minút, pesničku sme zahrali štyri či päťkrát, aby mal kameraman dosť záberov a balili sme. Bežní ľudia sa však bavili, pýtali sa nás čo sme zač a vyzerali príjemne prekvapení z takého pouličného nahrávania.“ Janais spolu so skupinou prispela aj na zbierku, z ktorej sa hradí pravidelné ladenie mestského klavíra.

Naživo ich najbližšie môžete vidieť 26. septembra v Ivánke pri Dunaji a 27. septembra v Karlovej Vsi v Bratislave.

zdroj: Eva Bacigalová

foto: archív Janais

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky