Novinky

Jana Koubková vydá 19. augusta nový album A tak si jdu…

12 hudobných noviniek, snúbiacich jazz, scat, blues a latino, avizuje jedinečný animovaný klip s titulnou piesňou A tak si jdu(text i hudba Jana Koubková).  Videosingel vznikol v spolupráci tímu: Ondřej Pecha (animácie) a Luděk Bárta (scenár, výtvarná stránka a réžia).

Jana Koubková s prehľadom odmieta brať na vedomie vek a akúkoľvek štýlovú zaškatulkovanosť. Na novom albume sa vďaka tomu fanúšikovia stretnú skôr s  očakávateľnými scat pasážami, ale tiež s virtuózne rozbehnutou latinou, s naozaj  poctivým blues a s elektrickými gitarovými rockovými kúskami.

Presne tucet noviniek (hudba prevažne dielom Jany Koubkovej či Romana Hampachera, verbálne hravé texty prevažne dielom samotnej speváčky) bol nahraný v štúdiu Faust Records.

Štýlový kreslený obal – využitý tiež ako animovaný klip k titulnej piesni – vytvoril Luděk Bárta. Od ľahko prekvapivej úvodnej piesne A tak si jdu…, plnej pohodového pískania i dramatických feelingov až k záverečnej rýchlej bluesovke  Čekám jak škeble na útesu je album pestrou paletou jedinečného umenia Jany Koubkovej.

A TAK SI JDU… áno, aj v sedemdesiatich dvoch rokoch si stále idem, i keď na tele a na duchu nie je vždy  ejchuchu. A mať chuť chcieť tiež nie je vždy po chuti. Ale čo maximálne posilní a dodá energiu, to je spolupráca s ľuďmi, ktorí vedia a ako zvyknem hovoriť – sú to fajn „člověci“. Táto kombinácia je receptom na všetky nepohody sveta, a teraz ich, veru nie je málo…  A tak si čakám ako mušľa na útese, na to, čo mi voda prinesie…“ dodáva speváčka o svojom pripravovanom albume.

Autor: Ondřej Sláma/ Zdroj: SOUL FOR SHOW / SUPRAPHON 2016

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky