Novinky

J. Sabol pokrstil album Peter Bič Projekt kávou

Košice – Krst albumu zostavy hudobníkov nominovaných pod značku Peter Bič Projekt sa niesol v znamení kávy, o čo sa postaral krstný otec Ján Sabol. Partia okolo gitaristu Petra Biča vydala CD v máji. Letný festivalový čas využila kapela na koncertovanie a prípravu aktuálneho jesenného turné v desiatich slovenských mestách. Koncertnú šnúru odštartovali „bičovci“ v košickom Malbo Café, kde si pozvali priateľov a fanúšikov na slávnostný krst albumu.

Peter Bič zveril honor krstného otca režisérovi klipov k singlom Dážď a Chceme to Jánovi Sabolovi, ktorý si pri originálnom prianí pomohol vreckom kávy. „Keď strihám klip, počujem pieseň aj stokrát. Ak sa mi ani po toľkom prehrávaní neopočúva, znamená to, že je naozaj dobrá. V tejto súvislosti môžem povedať len toľko, že skladby od Peter Bič Projekt môžem počúvať bez prestávky. Tento album chcem pokrstiť kávou preto, aby si ho vypočulo minimálne toľko ľudí, koľko kávy vypijeme my dvaja s Petrom,“ krstil s úsmevom na perách Ján Sabol. Z jeho slov je jasné, že pozitívny vzťah ku káve má aj Peter Bič. Hoci osem rokov bol v súvislosti s magickým čiernym nápojom abstinentom, dnes je opäť v prvej lige. „Kávu pijem na obdobia. Pred ôsmimi rokmi som pil aj osem káv denne a keďže takáto dávka nenecháva zdravie ľahostajným, musel som s jej pitím prestať. Po ôsmich rokoch som sa k nej však vrátil a dnes pijem 3 – 4 kávy denne,“ vysvetľoval Peter Bič.

Spolupráca dua Peter Bič – Ján Sabol sa premietla aj do vizuálnej produkcie, ktorej výsledkom sú klipy k skladbe Dážď a horúca novinka k singlu Chceme to. Príjemnú popovú vec vyšperkoval svojím tanečným umením spevák Ivo Bič. „Na klipe som sa režisérsky spolupodieľal a pôvodná myšlienka bola, že tancovať budeme všetci, vrátane mňa. Chcel som pripraviť fór, v ktorom uvidíme, kto je v kapele aký tanečník. Nakoniec som si však reálne uvedomil, že ja určite tancovať nemôžem, lebo by to už nebolo ani vtipné. Naša konečná voľba padla na Iva a myslím si, že to v pohode zvládol aj za nás,“ neskrýval dobrú náladu pri svojej odpovedi P. Bič.

Prioritou Peter Bič Projekt je aktuálne turné, počas ktorého sa predstaví v desiatich slovenských mestách. Keďže na albume hosťujú tiež Peter Lipa, Rasťo Kopina z kapely Nocadeň, Martin Husovský z Komajoty, Jano Spišák z Dilemmy, Peter Cmorik, či Andy Ďurica zo Stereo, ktorý si zaspieval aj na krste, bude zaujímavým bonusom pre návštevníkov koncertov sledovať ako s interpretáciou skladieb naložia dvaja výborní kmeňoví speváci kapely Dáška Kostovčík a Ivo Bič. „Nepredpokladám, že na turné sa ešte predstaví niekto z hostí. Andyho Ďuricu som pozval na pódium úplne spontánne. Mám pocit, že ho moje improvizované pozvanie prekvapilo, ale svoju úlohu zvládol bez problémov. Počas turné chceme do klubov priniesť v prvom rade dobrú zábavu. Spokojní budeme vtedy, keď ľudia budú s nami tancovať do rána. Koniec koncov veď sme vtipná zábavná kapela,“ podotkol s úsmevom P. Bič.

Termíny turné Peter Bič Projekt

04.12. – Caffe Barrique, Michalovce
17.11. – Route66, Liptovský Mikuláš
13.11. – Blue Note, N.M.n.Váhom
12.11. – Hlava22, Bratislava
11.11. – Klub77, Banská Bystrica
06.11. – Holičstvo club, Svidnik
05.11. – Tiffany Café, Prešov
29.10. – Zebra Music Pub, Košice
15.10. – Plaza Beach Solivar, Prešov
13.10. – Malbo Caffé, Košice KRST ALBUMU

Zdroj: Imrich Makó, GRAND STUDIO, s.r.o.
Foto: Pavol Višňovský

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky