Novinky

J.A.R. po roku oslávia svoje narodeniny v Bratislave

Skvelé české funkovo-rockové zoskupenie pod záhadným názvom J.A.R. opäť oslavuje svoje narodeniny. Tak, ako každý rok v novembri, aj tento sa vydáva zostava skvelých muzikantov na koncertné turné, tentokrát pri príležitosti ich 23 narodenín (kapela vznikla symbolicky 17.novembra 1989).

Základom kapely bolo trio Roman Holý, Ota Klempíř a Michael Viktořík, ktorých od roku 1997 doplnil skvelý spevák Dan Bárta. Kapela okrem nich ponúka veľký muzikantský potenciál v podobe takých hudobných hviezd, ako sú Mirek Chyška, Bady Zbořil, Robert Balzar a dychová sekcia Jelínek-Kaspar-Kop.

J.A.R. má vo svojej diskografii už desiatku CD albumov a DVD, ktoré vyšlo pri príležitosti 20.rokov kapely. Zatiaľ posledným albumom je CD „Dlouhohrajíci děcka“ z minulého roka.

J.A.R. sú voľným zoskupením hudobníkov, ktorí pod touto značkou nefungujú ako kapela v pravom zmysle slova, pretože každý z nich má svoj vlastný projekt, vlastnú kapelu. Ich koncertovanie je vždy príležitostným stretnutím českého muzikantského výkvetu.

Bratislava privíta J.A.R.  8.novembra (štvrtok) o 20:00 hod. v klube  Ateliér Babylon v rámci ich turné „Vidět Bohy Konec Světa  2012“.

zdroj: Lenka Slaná

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky