Novinky

IMT Smile zvádzajú v klipe tanečnice z Lúčnice

Skupina IMT Smile vyslala do sveta nový singel a hneď aj s videoklipom. Novinka má názov S.O.S. a môžete v nej počuť aj hlas herečky Zuzany Fialovej. Pri natáčaní klipu kapele asistovali krásne tanečnice z Lúčnice.

IMT Smile spojili súčasnú tvorbu s ľudovkou. Videoklip k skladbe S.O.S. totiž natáčali v skanzene v Zuberci na Orave. Réžie a kamery sa ujal talentovaný Jaroslav „Jaris“ Vaľko, ktorý má na svedomí videoklipy takmer všetkých známych východoslovenských interpretov.

„Bola to naša prvá spolupráca s Jarisom. Na pľaci bola perfektná atmosféra, Lúčničiari nám požičali skvelé kostýmy, mali sme si z čoho vyberať. Vonku bola poriadna zima, predsalen sme boli v horách, vonku pršalo, ale to všetko podľa mňa dokonale dokreslilo atmosféru piesne,“ spomína na natáčanie líder IMT Smile Ivan Tásler a jedným dychom dopĺňa: „Tanečníci nás učili plieskať bičom, čo môžete vidieť aj vo videoklipe. Taktiež krásne tanečnice z Lúčnice v autentických krojoch.“

IMT Smile 5Kapela teda prekvapila i vizážou, tenisky a tričká vymenili za ľudové kroje, gitary a bicie za husle či akordeón. Takto môžete vidieť v klipe S.O.S. kapelu IMT Smile v zostave Ivan Tásler, Miro Tásler, Lukáš Kolivoška, Tomáš Slávik a Dano Šoltis. Text pesničky napísal, ako je už u IMT Smile zvykom, ich dvorný textár Vlado Krauzs. V závere skladby si zase vypočujete nádherné verše básne Tá láska od Jacquesa Préverta v podaní herečky Zuzany Fialovej. Vo videoklipe patrí táto záverečná romantická scéna Ivanovi Táslerovi a jeho manželke Aničke, ktorú špeciálne pre tieto zábery režisér taktiež obsadil do klipu.

Nová pieseň bola odpremiérovaná v stredu 2. októbra pri príležitosti 20. výročia ich domovského vydavateľstva Universal Music.

Nikde inde nebudete mať možnosť vidieť IMT Smile v krojoch, len vo videoklipe k skladbe S.O.S. Nenechajte si to ujsť.

Úryvok z básne „Tá láska“ od Jacquesa Préverta:

Môžeme obidvaja odchádzať,
prichádzať,
môžeme zabúdať,
môžeme znovu zaspať,
zbudiť sa, trpieť, zostarnúť
a opäť zaspať,
zbudiť sa, usmievať sa, smiať
a omladnúť.
Naša láska tu zostáva
celkom celá
a stále živá,
zaliata celá slnkom.

facebook IMT Smile
www.facebook.com/pages/IMT-SMILE/141239721276?

zdroj: Marek Kučera

foto: Martin Trenkler

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky